Aydın UMKE yola çıktı

Aydın UMKE yola çıktı

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası vatandaşlar büyük panik yaşarken, arama kurtarma ekipleri de saha çalışmalarına devam ediyor. İlk incelemelere göre 3’ü Elazığ 3’ü Malatya olmak üzere 6 vatandaşın hayatını kaybettiği tespit edildi.

Depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, gelişmeleri yerinde incelemek üzere Elazığ’a giderken, birçok illerden de destekler gitmeye başladı. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekibinin (UMKE) teyakkuzda olduğu ve UMKE ekiplerinin Elazığ’a gitmek için yola çıktıkları bilgisine ulaşıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, Elazığ’da yaşanan deprem sonrasında konunun yakın takipçileri olduklarını ifade ederek; “Öncelikle yaşanan deprem sonrasında Elazığlı vatandaşlarımıza geçmiş olsun, umarım can kayıplarımız daha da artmaz. Yaşanan  durum sonrasında destek olmak için 5 sağlık çalışanımızdan oluşan 1 UMKE ekibimiz saat 23:09 itibariyle yola çıktı” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158