İfadesi kan dondurdu

İfadesi kan dondurdu

Aydın'ın Efeler ilçesinde 22 Mart 2019 tarihinde yaşanan olayda boşanma aşamasındaki eşi Ercan Öztürk tarafından zincirle katledilen Zeynep Öztürk'ün davası başladı.
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hazırlanan iddianame, Aydın 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İlk kez hakim karşısına çıkan katil zanlısının ifadesi kan dondurdu. "Yoruldum, bayıldı sandım" diyen Öztürk "Olay günü M.Y. ile yazışmalarını sordum. Bana küfretti. ‘Adam olsaydın da yazdırmasaydın’ dedi. Aramızda itişme başladı. Biraz boğuştuktan sonra yere düştük. Ben onu yere yatırıp boğazını tuttum. Diğer elimde bıçak vardı. O benim parmağımı ısırdı. Kurtulamadım. O anda can havliyle kiloyla satılan zincirleri gördüm. Zinciri boğazına geçirdim. Kendime doğru iyice asıldım. Dizlerimi yere yasladım. 5-6 dakika kadar sıktım. Yorulunca bıraktım. Ölüp ölmediğini anlamadım, bayıldı sandım” dedi.
OLAY
22 Mart 2019 tarihinde Efeler Sanayi sitesi'nde yaşanan olayda boşanma aşamasındaki eş Ercan Öztürk, Zeynep Öztürk'ün iş yerine giderek tartışmaya başladı ikili arasında büyüyen tartışma bir anda kavgaya dönüştü elindeki zinciri Zeynep Öztürk'ün boynuna doladı. Bir süre nefessiz kalan Öztürk olay yerinde hayatını kaybetti. Olay yerine gelen ekipler Ercan Öztürk'ü gözaltına alırken yanında bulunan 2 adet bıçak ve zincire el konuldu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158