Uludağ’da bulunan cesetle ilgili Bursa Valiliği açıklama yaptı

Uludağ’da bulunan cesetle ilgili Bursa Valiliği açıklama yaptı

Uludağ’da kaybolan dağcılardan birinin cansız bedeni bulundu.
Uludağ’da 1 Aralıkta kaybolan iki dağcıyı arayan ekipler bir ceset buldu. Cesedin kime ait olduğu araştırılırken konu ile ilgili Bursa Valiliği açıklama yaptı. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, “1 Aralık tarihinde Bursa Uludağ’da kaybolduğu belirtilen Mert Alpaslan (31) ve Efe Sarp (37) vatandaşlarımızdan haber alınamadığı ihbarı üzerine valiliğimiz tarafından başlatılan arama kurtarma çalışmalarına kamu, sivil toplum ve gönüllülerinin iştirakiyle karadan ve havadan kesintisiz olarak devam edilmektedir. 7 Aralık 2019 tarihinde kaybolan dağcılardan Efe Sarp’a ait montun Kürekli deresi bölgesinde bulunması üzerine arama faaliyetleri bu bölgede yoğunlaştırılmıştır. 18 Aralık tarihinde Kürekli deresi bölgesinde yapılan arama çalışmalar sırasında 7 Aralık tarihinde bulunan montun yaklaşık 1 kilometre aşağısında bir cansız erkek cesedi bulundu. Kimlik tespit çalışmalarına devam edilmektedir. Ayrıca arama faaliyetleri bu bölgede yoğunlaştırılmıştır. Bütün arama kurtarma ekipleri bu bölgeye sevk edilmiştir” denildi.
Öte yandan Kestel ilçesi stadyumuna inen bir askeri helikopter arama kurtarma ekiplerinin yanısıra Olay Yerinde İnceleme yapacak kriminal ekipleri alarak bölgeye havalandı.
Bölgede telefonların çekmediği, jandarma ekiplerinin uydu telefonlarıyla irtibat kurduğu ve Cumhuriyet Savcısı'nın talimatına göre cenazenin alınacağı öğrenildi. Diğer kayıp dağcının aranması çalışmaları ise sürüyor

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158