Türkan Saylan Parkı’nın yapımında sona gelindi

Türkan Saylan Parkı’nın yapımında sona gelindi

Kuşadası Belediyesi kentte yeni yeşil alanlar kazandırmak amacıyla park yapım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Değirmendere Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’nın yapımında son aşamaya gelindi.

Kuşadası Belediyesi’nin ’Daha Yeşil Bir Çevre’ hedefiyle yürüttüğü çalışmalar aralıksız sürüyor. Geçtiğimiz yıl kente 85 bin 475 metrekare yeşil alan kazandıran Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Değirmendere Mahallesi’nde bulunan Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’nın yapımında sona yaklaştı. Yetişkin ve çocuklara yönelik olarak tasarlanan yaklaşık 4 bin 200 metrekarelik alana sahip parkta ekipler tarafından bugüne kadar zemin düzleştirme, dolgu, bitkisel toprak serimi, sulama sisteminin kurulması, aydınlatma sistemi, oturma grupları ve spor aletlerinin montajı tamamlandı. 

SPOR VE EĞLENCE BİR ARADA
Çevresine taş duvar örülen parka, 250 metre yürüyüş yolu ile 420 metrekare boyutlarında basketbol sahası yapıldı. İnşaat çalışmaları nedeniyle kesilmesi gündeme gelen 60 zeytin ağacının da dikildiği Prof. Dr. Türkan Saylan Parkı’ndaki yapım çalışmaları çocuklar için oyun grubunun yerleştirilmesi ve zemininin kauçukla kaplanmasının ardından tamamlanacak. Böylece Kuşadalılar açık havada eğlenceli vakit geçirme ve spor yapma olanağı bulabilecekleri yeni ve modern bir parka daha kavuşmuş olacak. 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158