ADÜ Bilim Kurulu ilk toplantısını yaptı

ADÜ Bilim Kurulu ilk toplantısını yaptı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Bilim Kurulunun ilk toplantısı, 8 Aralık 2020 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde yaptı. Toplantıya, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Aydın, Prof. Dr. Ali Akyol, Prof. Dr. Cumali Öksüz, Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ethem Aktürk ve öğretim üyeleri katıldı.

Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ethem Aktürk, “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in talepleriyle Üniversitemizde yeni bir açılım başladı ve Bilim Kurulumuz kuruldu. Ortak hedefimiz; Üniversitemizi var olduğu noktadan çok daha iyi bir noktaya getirip, Ülkemizde bilimsel anlamda adından söz edilir bir üniversite haline getirmek.” dedi. 

ÖĞRETİM ÜYELERİMİZ GURUR VERİCİ BAŞARILARA İMZA ATIYOR
Dünyanın en iyi bilim insanlarının yer aldığı listede yer alan Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ethem Aktürk, Prof. Dr. Atila Yüksel ve Dr. Öğretim Üyesi Abdullah Akpınar’ı tebrik ederek konuşmasına başlayan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, öğretim üyelerinin başarısının Üniversite adına gurur verici olduğunu ifade etti.

Öğretim Üyelerinden oluşan Bilim Kurulu ile Üniversitenin bilimsel çalışmalarının ivmesinin artacağını belirten Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ADÜ Bilim Kurulunun, proje değerlendirme, destekleme ve ilerletme, projeyi kabul edilebilir noktaya getirilmesi konularında sorumluluk almasının yanı sıra bilimsel etkinliklerin oluşturulmasını sağlayarak ADÜ’nün bilim adına yürütülecek çalışmalarda etkin rol oynayacağını aktardı.
 
Rektör Aldemir, “Huzur ve sükûnet ile çalışacağız buda bilimsel çalışmalarımızın etkinliğine yansıyacak. Değerli öğretim üyelerimiz ile Bilim Kurulumuz Üniversitemizin gündemini oluşturabilecek güçte, bizlerde alınan kararlarda bilimin ışığında hareket edeceğiz. ADÜ büyük bir aile, bilimsel çalışmalarda edinilen başarılarda hepimizin gururudur.” dedi.

Bilim dünyası ve bilim insanlarının olayları bilimsel açısından değerlendirerek gündeme uygun projeler yürütmesi gerektiğini vurgulayan Rektör Aldemir, “Bilim Kurulumuz ile şehrin dinamiklerine ve gündeme uygun çalışmalar yürüteceğiz. Üniversitemiz lokomotif özelliği yapabilecek bir kurumumuz Bilim Kurulumuzda objektifliği kaybetmeden Ülkemiz,  Aydınımız ve Üniversitemiz için çalışarak bilimsel çalışmalara ivme kazandıracak.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158