ADÜ Veteriner Fakültesi uluslararası toplantıya katıldı

ADÜ Veteriner Fakültesi uluslararası toplantıya katıldı

Uluslararası akreditasyona sahip Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Veteriner Fakültesinin üyesi olduğu Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği’nin (EAEVE) 33’ncü Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.
       
Toplantıya ADÜ Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Cavit Kum, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Göksel Erbaş, EAEVE 8. Bölge Temsilcisi Prof. Dr. Ergün Ö. Göksoy ve Uluslararası Akreditasyon Komisyon Başkanı Prof. Dr. Selim Sekkin ile Prof. Dr. Levent Karagenç katılıdı.

Küresel salgın nedeniyle e-toplantı şeklinde çevrimiçi olarak Nantes-Fransa (Nantes-Atlantik National College of Veterinary Medicine, Food Science and Engineering) merkezli yapılan genel kurul, Avrupa ve Dünya’dan 40’ın üzerinde ülkeden 289 temsilcinin katılımı ile gerçekleşti.

ADÜ Veteriner Fakültesine 2021 yılında yapılacak EAEVE Komisyonu ziyaret programının bir yıl içinde planlanmasının öngörüldüğü genel kurul toplantısında; EAEVE’nin 2020 yılı faaliyet raporları, akreditasyon ile ilgili kriterler, kurul üye seçimleri, 2021 yılı ziyaret programı ve bütçe taslak görüşmeleri yapıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158