Askıda yemek ile bir ayda 1500 öğrenci yemek yedi

Askıda yemek ile bir ayda 1500 öğrenci yemek yedi

Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Üniversitemizde başlayan ‘Askıda Yemek’ uygulaması ile bir ay içerisinde 1.500 öğrencinin ücretsiz yemek yediğini öğrencilerle paylaştı.
Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerle diyalogları güçlendirerek sağlıklı iletişim kurabilmek ve öğrencilerin sorunlarını çözüme kavuşturmak amacıyla Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in başkanlığında düzenlenen Rektör-Öğrenci Danışman Kurulu’nun üçüncü toplantısında; yeni öğrenci kartlarının kullanımı, ADÜ-Genç ve Rektör İletişim Merkezi (RİMER) hakkında detaylar paylaşıldı. 
Maddi güçlük çeken öğrencilerimizin, hayırseverlerin bağışlarıyla öğle yemeklerini üniversitemiz yemekhanelerinden ücretsiz olarak yiyebildiği ‘Askıda Yemek’ uygulamasından bir ay içerisinde 1.500 öğrencinin faydalandığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Kültürümüzde bizler millet olarak açları doyurmuş, düşkünleri giydirmiş, konuklarını dinlendirmiş ecdadın torunlarıyız. Peygamber Efendimiz ‘Müslüman, Müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim kardeşinin ihtiyacını görürse Allah da onun ihtiyacını görür’ buyurmuştur.   Hepimiz öğrencilik dönemlerimizde ekonomik sıkıntılar yaşadık, şimdi o sıkıntıları biraz hafifletmek adına öğrenci kardeşlerimize destek olmak zamanı.  Askıda Yemek ve ADVAK Eğitim Bursu ile öğrencilerimize destek olan Aydın’daki sivil toplum kuruluşlarına, Üniversitemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Sivil toplum kuruluşları iş birliğini sürdürmeyi planlıyor, öğrencilerimize hep birlikte sahip çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER