Başak Koleji geleceğin ‘Girişimci’lerini yetiştiriyor

Başak Koleji geleceğin ‘Girişimci’lerini yetiştiriyor

Geleceğimizin girişimcileri bugünkü çocuklardır. Çocukların hayalleri ve tutkuları vardır. Başak Koleji Girişimcilik eğitimi ile çocukları bu anlamda destekliyor. 
Başak Koleji “Girişimcilik Eğitimi” ile çocukların yetenek, yaratıcılık, problem çözme becerileri, liderlik ve cesaret özelliklerini geliştiriyor. Okul, fikirlerinin peşinden giden, tutkuyla her adımını atan çocukların becerilerini desteklemek adına onları Aydınlı Girişimciler ile bir araya getiriyor, söyleşiler gerçekleştiriyor. 
İlk etkinlikte Aydın’ın başarılı girişim örneklerinden “Fibar Tur Hizmetleri” Kurucusu Fırat Barışık ile bir araya gelen Başak Koleji öğrencileri, geçtiğimiz günlerde “Naturelka” ile Aydın’da yine başarılı bir girişim örneği sergileyen Cansu ve Çağdaş Can Öztürk’ün kendi ilham veren hikâyelerini dinlediler. 
Aynı zamanda Başak Koleji’nin ilk mezunlarından olan Çağdaş Can Öztürk söyleşide, Aydın’ın bereketli topraklarında yetişen ve ‘Coğrafi İşarete’ sahip kestaneyi işleyerek farklı bir ürün elde etmek istediklerini ve bu maceraya kestane unu ile başladıklarını söyledi. Cansu ve Çağdaş Can Öztürk, Girişimcilik öyküleri nasıl başladı ve bu süreçte neler yaşadılar öğrencilere anlattılar. İlk adım olan kestanenin devamında da diğer glütensiz unlar ve meyve - sebze tozları ile yollarına devam ettiklerine değindiler. Karşılıklı güzel diyaloglarla oldukça keyifli geçen söyleşi, öğrencilerin girişimcilik üzerine merak ettikleri sorular ve aldıkları cevaplar ile sona erdi. 
Başak koleji Girişimcilik Öğretmeni Gamze Gür: “İnanıyoruz ki çocuklarımızın genç yaşta girişimci olma fikrini benimsemelerini sağlayabilirsek; geleceğin harika girişimlerine zemin hazırlamış olduğumuz gibi dünyada bugün sorun olan her şeyi de değiştirebiliriz. Çocuklarımızın bu yönde düşünme biçimlerini ve becerilerini geliştirmek adına Girişimcilik derslerimizi tüm hızıyla devam ettireceğimiz gibi benzer Girişimci Semineri etkinliklerine de yer vermeye devam edeceğiz” diyerek konuyla ilgili düşüncelerini aktardı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158