Başak Koleji lise eğitiminde de sporda başarının adresi olacak

Başak Koleji lise eğitiminde de sporda başarının adresi olacak

Başak Koleji yeni açılan Anadolu Lisesi’nde de akademik başarılarının yanında spor ve diğer etkinlikler anlamında başarılarını devam ettirmek üzere planlamalarını ve gerekli anlaşmalarını yapmaya başladı. Aydın’ın spor alanında Türkiye Şampiyonu ünvanı bulunan değerli spor insanı Erdinç VENCE ile Başak Koleji arasında bir sportif direktörlük anlaşmasına varıldı. Başak Koleji tarafından, spor alanında Aydın’a ciddi katkıları bulunan Sayın Vence’ye başta basketbol olmak üzere sportif etkinlikler çerçevesinde yapılacak tüm çalışmaların sorumluluğu verildi.

Erdinç Vence anlaşma sonrası yaptığı açıklamada: “Spor anlamında Aydınımıza büyük katkı sağlayan Başak Koleji’nin bundan böyle lise kısmında da başarılarına devam etmesi için çalışmalarımıza başladık” diyerek yoğun bir tempoyla önümüzdeki başarılar ile ilgili heyecanlı olduğunu belirtti. 

Başak Koleji Okul Müdürü Nail Ergun: “Eğitim felsefemizde her zaman belirttiğimiz gibi; akademik başarının yanında çocuklarımıza spor, müzik, resim, satranç, dans gibi pek çok diğer beceriyi de kazanım olarak sağlamanın gerekliliği üzerine çalışıyoruz ve bu yönde eğitim-öğretim imkânlarımızı sunuyor, geliştiriyoruz. İşinde başarılı sporcular, bilim adamları, ressamlar ya da satranç oyuncuları da çok kıymetli bizim için. Bunu her zaman söyledik, her zaman söylemeye devam edeceğiz. Sayın Vence’nin bizimle çalışarak çocuklarımıza pek çok katkı sağlayacağını düşünüyor ve ilgili çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyoruz” diyerek konuyla ilgili açıklamalarını sundu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158