ÇIRAKLIKTAN ÜNİVERSİTEYE

ÇIRAKLIKTAN ÜNİVERSİTEYE

Aydın Efeler Mesleki Eğitim Merkezi Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı Yüksek Gerilim Sistemleri Alanından Ustalık Belgesi alan ve diploma telafi programına devam eden Vedat Dağ üniversite sınavlarına başvurdu.

Ortaöğretimden sonra çalışmak zorunda olduğu için eğitimine ara vermek zorunda kaldığını söyleyen Vedat Dağ; “ Çıraklık, kalfalık ve  ustalık belgemi almanın mutluluğunu yaşarken diploma telafi programı sayesinde üniversite sınavlarına başvurmanın heyecanı içindeyim.” dedi.

Aydın Efeler Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Kaçar yaptığı açıklamada; “ 2019/2020 eğitim öğretim yılından itibaren 9. sınıflardan geçerli olmak üzere  fark derslerini tamamlayıp lise mezunu da olma imkanı sağlayan bir okuldur. Öğrenim sonunda başarı ile mezun olan öğrencilere kalfalık, ustalık belgesi ve meslek lisesi diploması düzenlenmektedir. 2020/2021 eğitim öğretim yılı itibari ile önceki dönemlerden ustalık belgesine sahip olan ve en az ortaokulu mezunu olan kişiler de diploma telafi programına kayıt yaptırarak fark derslerini tamamlayanlar lise diploması alabilecektir.  Lise mezunu olan öğrencilere de üniversite sınavlarına girme hakkı tanınmış ve üniversite yolu açılmıştır.” dedi.
Aydın Efeler Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret eden Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan yaptığı konuşmada; “ Türkiye’mizin güçlü geleceği için üretim, üretim için de mesleki eğitim çok önemli. İstihdam garantili mesleki eğitim programı uygulayan merkezimizden mezun öğrencilerin yüksek öğrenime devam edecek olması bu bakımdan çok değerli. Çalışmaları ile sürekli kalitesini artıran Efeler Mesleki Eğitim Merkezimiz Müdürü Sayın Ömer Kaçar beyin şahsında tüm arkadaşlarımı tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum.”dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158