Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Çomakcı: Sınavlar yapboz, çocuklar robot değildir!

Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Çomakcı: Sınavlar yapboz, çocuklar robot değildir!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) yeni tarihi kamuoyunda infial yarat tığını söyleyen Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakcı “Sınavlar yapboz, çocuklar robot değildir” dedi.

Öğrencilerin ve velilerin "YKS tarihime dokunma" itirazlarına kulak asılmadığını belirten Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Remzi Çomakcı; “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söz konusu konuşmasında sınavın neden erkene çekildiğine dair bir açıklama lütfedilmese de, konuşmanın sıralamasından anlaşıldığı kadarıyla YKS tarihi, "iç turizmin tekrar canlanması" amacıyla değiştirilmiştir. Turizmin eğitimden, milyonların talebinden, kısa vadeli ekonomik beklentilerin geleceğimiz olan gençlerin kaderinden önemli tutulmasını kınıyor ve kabul etmiyoruz!” dedi.

Öğrencilerin salgın nedeni ile eğitimin kesintiye uğramasının bu yıl öğrencilerin sınav sitresini artırdığının altını çizen Çomakcı; “Bu sene sınav stresini katmerli yaşayan gençlerimizi bir ay erken sınava sokmak, en hafif tabirle düşüncesizlikle yapılan kötülüktür!” dedi ve açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Üstelik sınav tarihini bir ay erkene çekmek, "bir gün bile evde kalınsa kardır" diyen Pandemi Bilim Kurulu'nun tavsiyeleriyle de çelişmektedir.
Daha yeni kurulmuş bir Cumhuriyet iken bile Avrupa'nın dudak ısıracağı eğitim hamlelerinin yapıldığı bu memleket, böylesi eğitim düşmanlığını, insan hayatı ve geleceğinin bu kadar değersizleştirilmesini hak etmemektedir.
Eğitim-İş olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na son kez çağrı yapıyoruz:
Milyonlarca gencimizi mağdur edecek olan bu kararınızdan geri dönün. Gelecek, sizin küçük koltuk hesaplarınızdan çok daha büyük, çok daha ötededir. Orada yeriniz olup olmayacağını ise bugün yaptıklarınız belirleyecektir.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158