Aydın İŞKAD’da bayrak devri; Yeni başkan Özlem Erkul oldu

Aydın İŞKAD’da bayrak devri; Yeni başkan Özlem Erkul oldu

Aydın İş Kadınları Derneği’nin (İŞKAD) Genel Kurulu’nda Belgin Çekmen Altay, uzun dönem yaptığı başkanlık koltuğunu Nimet Özlem Erkul’a devretti. Altay, “Aydın İŞKAD ailesi olarak, büyük emeklerle bugüne geldik. Birlik ve beraberlik içerisinde kurulan yeni yönetimimiz beni gururlandırdı. Başkanlık görevimi büyük bir heyecan ve umutla devrediyorum” dedi.

Aydın’da çalışmalarını sürdüren İŞKAD’ta genel kurul heyecanı yaşandı. Kongrede mevcut başkan Belgin Çekmen Altay görevini Nimet Özlem Erkul’a devretti. Erkul başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: “N. Özlem Erkul, Aynur Kılıç, Ebru Alp Kayır, Emine Erçin Apaydın, Ezgi Özdemir, Pelin Yardım, Pınar Artıran, Ayşe Yılmaz, Nagihan Selduz Bozkurt, Gülçin Tavaslıoğlu, Belgin Çekmen Altay, Bahire Şekerzade, Gülhan Erkuş, Esra Güldaş, Mebrule Ünal, Hatice Gümüştaş.”

“BİRLİKTE ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”
Aydın İŞKAD yönetim binasında gerçekleştirilen genel kurula üyelerin katılımı yoğun oldu. Pelin Yardım’ın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda pandemi dönemi dahil yapılan etkinliklerin ve hizmetlerin bilgisi Aynur Kılıç tarafından sunuldu. Uzun dönem başkanlık yaptığı Aydın İŞKAD’ta görev devrini yapmaktan büyük bir heyecan duyduğunu anlatan Belgin Çekmen Altay, “Aydın İŞKAD’ın hayatta kalması için büyük emekler harcandı. Her bir üyemizin gösterdiği çabaya gönülden teşekkür ediyorum. Bizim amacımız kadınlarımızın her alanda lider olma özelliğini kazanmasıdır. Ben uzun bir süredir başkanlık yaptım ve artık başkanlık görevimi yeni yönetime devretme zamanı geldi. Hedefimiz, birlik ve beraberlik içerisinde kadınların konumlarını güçlendirmeleri, işletmelerini güçlendirmeleri ve cinsiyet eşitsizliğine maruz kalmadan işimize gücümüze devam etmektir. Görevi devralan Özlem Erkul’un enerjisine ve gayretine çok güveniyorum. Aydın İŞKAD için çok güzel şeyleri birlikte yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN ERKUL; “UMUTLU VE GURURLUYUM”
İş kadını Belgin Çekmek Altay’dan görevi devralan N. Özlem Erkul, “Bugün sadece başkanlıktaki adımızın değiştiğini düşünebilirsiniz. Gayretimiz, hedefimiz ve heyecanımız değişmeyecek. Belgin başkanıma öncelikle bunca yıl derneğimiz için yaptığı özveri ve başarılı çalışmaları için çok teşekkür ediyorum. Yine yönetimde bizimle olması büyük bir destek. Başkanlığı bana devretse de biz onun deneyimlerinden her zaman faydalanacağız. İŞKAD çizgisiyle işinin başında güçlü çalışkan kadınları temsil eden bir dernek oldu. Biz de öncelikle bu çizgiyi koruyarak ilerleyeceğiz. Yeni dönem için umutlu ve gururluyum. Derneğimiz için güzel projelere imza atacağımız başarılı bir dönem diliyorum. Derneğimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158