Aydınlı berber ve kuaförlerin ‘Pazar’ isyanı!

Aydınlı Berber ve Kuaförler, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren “Berber ve kuaförlerin Pazar günleri kapatılması” kararına isyan etti. Düğün sezonunda işlerin Pazar günleri yoğun olduğunu ve bu uygulamadan olumsuz etkileneceklerini belirten esnaflar kararın kaldırılarak eski sistemin devam etmesini istedi.

Aydınlı berber ve kuaförlerin ‘Pazar’ isyanı!

Ticaret Bakanlığı 1 Temmuz 2024 tarihi itibariyle almış olduğu karar doğrultusunda, ülke genelinde berberler, kuaförler ve güzellik salonları Pazar günleri kapalı olacak. 
Karar, Türkiye’deki diğer illerde olduğu gibi Aydın’da da esnafları ikiye böldü. 
Karara itiraz eden Aydınlı berber ve kuaförler, sesini duyurmak için harekete geçti. 
Aydın Turistik Park Restoran’ında bir araya gelen esnaflar, alınan kararda kendilerinin görüşlerinin alınmadığını ifade etti.
Kuaförler, Düğün sezonunda işlerin Pazar günleri çok yoğun olduğunu belirterek kararın kaldırılmasını istedi.
Topluluk adına konuşan kuaförler Bülent Tosun, Serkan Yılmaz ve Ünlü İpekçioğlu, kararın işlerini olumsuz etkilediğini belirterek, "Meslektaşlarımızla bir araya gelme amacımız, 1 Temmuz tarihinde alınan kararın yaratacağı sorunları vurgulamak. Pazar günleri kuaför ve berberlerin kapatılmasını öngören bu karar, uzun süre önce alınmış randevularımızı ve Pazar günleri iş hacmimizi olumsuz etkiliyor. Pazar günleri, kuaför ve berber sektörünün en yoğun çalıştığı günlerden biridir. Bu sebeple, bizler de bu karara katkıda bulunmak ve görüşlerimizi yetkili mercilere iletmek istiyorduk. Ancak, maalesef bize danışılmadan böyle bir karar alındı. Bugün burada toplanarak, bu durumu kamuoyunun dikkatine sunmak istedik. Bu tür kararlar, sektör temsilcilerinin de görüşleri alınarak ortak bir şekilde verilmeliydi. Pazar günü kapatmak bizlere zarar verir. Bizler eskisi gibi işyerlerimizi Salı günü kapatmak istiyoruz” ifadelerini kullandılar. 
Aydın'daki işletme sahipleri, kararın yeniden gözden geçirilmesi ve esnafın taleplerinin dikkate alınması çağrısında bulundu. Sektör temsilcileri, Ticaret Bakanlığı ve yerel yönetimlerden konuyla ilgili yapıcı bir diyalog beklediklerini belirtti.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158