AYESOB Başkanı Çetindoğan; sayılar arttıkça tedirgin oluyoruz

AYESOB Başkanı Çetindoğan; sayılar arttıkça tedirgin oluyoruz

Vaka sayılarının arttığı bugünlerde Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan alınan önlemler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çetindoğan “Sayılar attıkça tedirgin oluyoruz” dedi.

“Vaka sayılarında ki artış hepimizi tedirgin ediyor” diyen Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Bakanı Selahittin Çetindoğan; “Kurallara olabildiğince uymaya çalışıyoruz ama pozitif olan birisiyle aynı ortamda olup olmadığımızı bilemiyoruz ve farkında olmadan virüs kapmaktan korkuyoruz. Birlik binamızda HES kodu uygulamasına çok önceden geçiş yaptık fakat bu virüsü dışardan bina içerisine taşımak en büyük tedirginliğimiz. Bunun önüne geçebilmek ve herkesin sağlığını koruma adına bizde kendi içimizde önlemler almaya devam ediyoruz. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra esnek çalışma, mesai saatlerinde değişiklik ve personellerimize covid-19 testlerimizi uyguluyoruz.” dedi.

BİRLİK BİNAMIZDA ÇALIŞANLAR İÇİN ÖNLEMLER ALMAYA BAŞLADIK
Personel sayısının fazlalığı nedeni ile iki gruba ayırdıklarını belirten Çetindoğan şunları söyledi:
“Bir grup haftada 2 gün diğer grup haftada 3 gün olmak üzere çalışmaya devam ediyoruz ve amacımız iki grubun birbirini bu süreçte görmemesi. Mesai saatlerimizi sabah 09:00’a çektik kalabalığın yoğun olduğu saatlerde personelimizin toplu taşıma kullanmaması için. Personellerimizin covid-19 testlerini binamızda yaptırdık. Hepsinin negatif çıkmasını temenni ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki semptom göstermeyen taşıyıcılar da var ve onların virüs taşıdığını bilmemesi bizlerinde tehlikeye girmesini sağlıyor.

BİZLER ELİMİZDEN GELDİĞİNCE BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALIYORUZ
Biz gerek sosyal medyada gerekse yaptığımız bütün konferans toplantılarda bu konunun üstüne düşüp yapılması gerekenleri sürekli dile getiriyoruz. Elimizden geldiğince personellerimizi de korumak adına alınabilecek tüm önlemlerimizi aldık. Eğer hepimiz bu konuda daha hassas davranırsak ve kurallara daha çok önem verirsek en kısa zamanda bu virüsten kurtuluruz. Artık sadece maske takmak ya da hijyen kurallarına uymak değil kalabalık ortamlarda bulunmamak sosyal mesafeyi gerçekten göz önünde bulundurmak ve olabildiğince zorunlu şartlar dışında dışarıya çıkmamak bizi daha kısa zamanda rahata kavuşturacaktır. Sevdiklerimizin ve sevenlerimizin sağlığı için lütfen biraz daha dikkatli olalım.” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER