Benzine büyük indirim!

Benzine büyük indirim!

Petrol fiyatları yaklaşık 20 yılın en sert düşüşünü yaşarken, Türkiye'deki benzin ve motorin fiyatları da bu durumdan olumlu etkileniyor. Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 51 kuruş indirim bekleniyor. Öte yandan dünyaya hızla yayılan corona virüs (Kovid-19) salgını, dünya genelinde ham petrol tüketimini olumsuz etkileyerek fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmaya devam ediyor.

Petrol fiyatlarının sert düşmesi Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansıyor. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre; bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 51 kuruş indirim bekleniyor.
Geçtiğimiz günlerde ise petrol fiyatlarında yaşanan düşüş sonrası motorin fiyatlarına ortalama 56 kuruş, benzinde ise 60 kuruş indirim yapılmıştı.
Gazetevatan haber sitesinin haberine göre Bugün itibari ile benzinin litre fiyatı İstanbul'da 6.04 TL, Ankara'da  6.13 TL, İzmir’de ise 6.14 TL Aydın'da 6,15 TL seviyesinde bulunuyor.
Motorinde ise herhangi bir indirim olmayacağı bildirildi. Son indirimle ortalama benzin fiyatı motorin fiyatlarının altına gelecek. Motorinin litresi Ankara'da 5,74; İstanbul'da 5,67; İzmir'de ise 5,75 liradan satılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER