Borcun varsa suyun yok

Borcun varsa suyun yok

Aydın’ın Buharkent ilçesinde AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Erol, borcu bulunan çiftçilere su verilmesini yasakladı. Adeta ‘Borcun varsa su yok’ dedi.
Gazete Aydın’ın Haberine göre; bir süredir uygulamalarıyla gündemden düşmeyen Buharkent’in AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Erol son icraatı pes dedirtti. Gazete Aydın’ın Whatsapp ihbar hattına ihbarda bulunan bir vatandaş, belediyeye olan borcundan dolayı Başkan Erol’un talimatıyla tarımsal su kullanmasının yasaklandığını söyledi.
‘Param yok haftaya vereyim dedim, olmaz borcu olana su yok dedi’
Buharkentli vatandaş, “İlek attım. Ağaçlarımı sulayacağım. Belediye Başkanı 500 lira borcum var diye bana su vermedi. Param yok haftaya vereyim dedim. Olmaz, borcu olana su yok dedi.  Ben 30 senedir o dinamodan suluyorum. İnsanda biraz Allah korkusu olması lazım. Civarlara talimat vermiş ‘Borcu olana su yok’ diye. Bu virüs zamanında millet zor durumda. Para yok, çiftçi mağdur. Bankalar bile kredi borcunu ödemelerini 1 sene ertelemiş” ifadelerini kullandı.
‘Tutturmuş borcunu ödemeden su yok’
AKP’li Mehmet Erol’un çiftçinin gırtlağına para diyerek sarıldığını söyleyen vatandaş, “Sağ olsun bazı arkadaşlar 500 lira ben vereyim git sula dediler. Yok arkadaş! Bitti. Artık Buharkent Belediyesi dinamosundan sulamam. Ne demek borcu olan Mehmet Erol’u arasın(!)? Aradım. Tutturmuş borcunu ödemeden su yok. Biz borcumuzu inkâr etmiyoruz ki. Param gelince borcumu ödeyeceğim. Ama artık oradan sulamayacağım. Artık şahıs dinamosundan sulayacağım. Bugün de oradan suladım. Bu Belediye Başkanı oy zamanı geldiğinde kapı kapı oy dilenmeyi iyi biliyor. İncir festivalinde muhterem üreticilerimiz diye yağlamayı iyi biliyor. Festival yapacağına üreticiye destek versin” diyerek sözlerini noktaladı.
Başkan Erol’un yanıtı merak ediliyor
Son günlerde sık sık olumsuz haberlerle gündeme gelen Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’un çiftçinin iddialarına nasıl bir yanıt vereceği merak konusu oldu. Başkan Erol’un son günlerdeki tutumundan rahatsız olan Buharkentliler gelişmeleri takip ettiklerini ve Buharkent’in geleceği için endişelendiklerini söyledikleri öğrenildi.
ASKİ’nin su deposunu da mühürletmişti
Son günlerde hatalı uygulamalarıyla Buharkentliler tepkisini toplayan AKP’li Mehmet Erol, geçtiğimiz günlerde de ASKİ’nin su deposunun bulunduğu alanı mühürletmişti. Vatandaşa hizmet için kullanılan alanı siyasi hırsları için mühürleten AKP’li Erol’a vatandaşlar da büyük tepki göstermişti.
Vatandaşın evinde belediye personelini çalıştırdığı ortaya çıkan ve günlerce gündemden düşmeyen AKP’li Mehmet Erol’un son dönemi olduğunu vurgulayan vatandaşlar, “Buharkent böyle gerginlikleri isteyen bir ilçe değil. Son günlerde Mehmet Erol kaynaklı sıkıntılar yaşanıyor. Bu ilçe bunu hak etmiyor” şeklinde tepki gösterdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158