Doğalgaz çalışmaları 2020 yılında da devam edecek

Doğalgaz çalışmaları 2020 yılında da devam edecek

Kuşadası’nda 2019 yılı sonu itibari ile başlayan doğalgaz altyapı çalışmaları kesintisiz olarak devam ediyor. Koronavirüs salgınının yarattığı olumsuz tabloya rağmen 2020 yılı sonu itibari ile Kuşadası toplam 160 km ‘lik  doğalgaz alt  yapı şebekesine kavuşacak. Doğalgaz altyapı çalışmalarının planlanması amacı ile Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel , Enerya Enerji A.Ş Bölge Direktörü M. Akif Tulukçu ve Bölge Müdürü Osman Ersöz bir araya geldi. 

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel Kuşadası’nı modern çağdaş bir kente dönüştürme yolunda başlattıkları seferberlikte emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Başkan Ömer Günel yaptığı açıklamada “Kuşadası’nda artık durdurulamayacak değişim başlamıştır. Kuşadası’nın alt ve üst yapısında başlattığımız çalışmalara hız kesmeden devam ediyoruz. Koronavirüs  salgını tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizi de ciddi şekilde etkilemiştir.  Ana geliri turizm olan bir kente, her türlü olumsuz koşula rağmen yatırımların sürekliliğinde ve hizmetlerimizde aksama yaşatmıyoruz. Doğalgaz alt yapı çalışmalarını yürüten Enerya Enerji A.Ş Aralık 2019 tarihinde Ege Mahallesinde tamamladığı çalışmalara, İkiçeşmelik ve Türkmen mahallelerinde de devam etmektedir.  2020 yılı yatırım programında Ege, İkiçeşmelik ve Türkmen Mahallesi doğal gaz alt yapı şebekesi imalatlarına devam edilmesi planlanmaktadır.  Kuşadası’nda mevcut abone sayısı 3.400’e ulaşmıştır. Enerya Enerji A.Ş 2020 yılında Kuşadası’nda başlayan alt yapı yatırımlarıyla 24 km doğal gaz alt yapı şebekesini tamamlayarak, devam edecek çalışmalarla 55 km imalatın yapılmasını planlamaktadır. 2020 yılının sonunda kentimiz toplam 160 km’lik doğal gaz alt yapı şebekesine sahip olacaktır. Yıl sonu itibariyle 18 bini aşkın abone potansiyeline ulaşılacaktır“ dedi.

Enerya Enerji A.Ş Ada Bölge direktörü M.Akif Tulukçu, şirketlerinin Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin ve Kuşadası Belediyesi’nin desteği ile çalışmalarına hız kesmeden devam ettiğini belirtti. M.Akif Tulukçu, “STFA Yatırım Holding grup şirketi olarak 2003 yılında kurulan Enerya; doğal gaz dağıtımı, elektrik ticareti, doğal gaz ticareti ve yenilenebilir enerji alanlarında faaliyet göstermektedir. Türkiye'nin en yaygın 2. özel doğal gaz dağıtım şirketi olan Enerya Enerji A.Ş, Partners Grup ortaklığıyla 10 şehirde 30 yıl süreyle doğal gaz dağıtım lisansına sahiptir ve 1.400.000’i aşkın aboneye hizmet sunmaktadır. Kuşadası bölgesi şirketimiz için özel bir bölgedir. Hedefimiz Kuşadası’nda her haneye doğalgazı ulaştırmaktır” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fevzi Özmen
Fevzi Özmen - 9 ay Önce

Davutlar sahil sitelerine 2021 de şebeke düzenleyecekmisiniz
İlkevler sitesi Adnan Kahveci Bulvarı no 85

Fevzi Özmen
Fevzi Özmen - 9 ay Önce

Davutlar sahil sitelerine 2021 de şebeke düzenleyecekmisiniz
İlkevler sitesi Adnan Kahveci Bulvarı no 85

liste
SIRADAKİ HABER

banner158