En düşük ücret 5250 Lira oldu

En düşük ücret 5250 Lira oldu

İncirliova Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesine göre, en düşük işçi maaşı 5 bin 250 lira olarak belirlendi. Müjdeli haberi açıklayan Başkan Aytekin Kaya; “Çalışanlarımızı zamlar ve enflasyona karşı ezdirmedik, imzaladığımız toplu iş sözleşmemiz işçilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

İncirliova Belediyesi önünde belediye şirketinde çalışan 228 personeli ilgilendiren sözleşme için tören düzenlendi. İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Aytekin Kaya, sendika ile yapılan görüşmelerin tamamlandığını kaydetti. 

“UZUN YILLAR HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Göreve geldiği üç yıllık süre içerisinde personel maaşlarını düzenli yatırdığını vurgulayan Başkan Kaya, “Belediyenin onca borcu, derdi varken haciz var, icra var demedik. Önce çalışanlarımızın maaşını yatırdık. Ben göreve geldiğimde işçiler, memurlar maaşlarını alamıyordu. Biz bizden önceki yönetimin ödemediği maaşları yatırdık, üstelik personelimizin önceki yıllardaki tüm alacakları da ödedik. Bugün itibariyle de sendikamız ile imzaladığımız sözleşme gereğince İncirliova Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 5 bin 250 lira olacak. Emeğinizin, alın terinizin karşılığı olan bu parayı Rabbim sağlıkla yemeyi nasip etsin. Her zaman söylüyorum. Biz büyük bir aileyiz, birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. İncirliova'mıza uzun yıllar hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman’a, Başkan Yardımcısı Osman Pınar’a ve toplu iş sözleşmesi sürecine emek veren tüm çalışanlarımıza göstermiş oldukları dayanışma ve özveri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

“HER ZAMAN EMEKÇİNİN YANINDA”
Başkan Kaya’nın bayram sevincini işçilere şimdiden yaşattığını belirten Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman da “Göreve geldiği günden bu yana işçinin ve emekçinin yanında olan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya hepinizin huzurunda tekrar teşekkür ederim. Toplu İş sözleşmesinde, belediyenin ekonomik durumunun göz önünde bulundurarak her iki tarafı memnun edecek bir sözleşmeyi bildirmenin onurunu, mutluluğunu yaşıyorum. Bayram sevincini yaşatan belediye başkanımıza çalışanlar adına, bir kez daha teşekkür ederim. Emeğe ve emekçiye verdiğiniz değer, biz çalışanlar ve ailelerimizi, kendi aileniz gibi sahip çıktığınız sürece size daima destekçiyiz.” diye konuştu.

SENDİKADAN BAŞKAN KAYA’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ
Konuşmaların ardından Başkan Kaya’ya, sendika Şube Başkanı Hidayet Yaman tarafından işçiler adına teşekkür plaketi verilirken, işçiler de müjdeli haberi belediye önünde halay çekerek kutladı.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine İYİ Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Kaan Erçetin, CHP İncirliova İlçe Başkanı Hasbi Akman ile davetliler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2022, 17:42
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158