Esnafa çalışanlara yapılan yardımlar uzatılmalı

Esnafa çalışanlara yapılan yardımlar uzatılmalı

1 Mart itibariyle başlamış olan kademeli normalleşme süreci yurt genelindeki vaka artışları dan dolayı geçtiğimiz günlerde kısmi

Kapanma olarak yenilendi. Esnafa ve çalışanlara yapılan yardımların bu süreçle orantılı bir şekilde uzatılması gerektiğine değinen Aydın Esnaf Odaları Birlik Başkanı Selahittin Çetindoğan "Hükümetimiz esnafın üzerinden elini çekmemeli" dedi.

Yaptığı açıklamalarda kira yardımı, kısa çalışma ödeneği ve hibe desteğine de değinen Çetindoğan "kısmi kapanma sürecine girdiğimiz bu günlerde Esnaf ve Zanatkar yine zor durumda kaldı. Kimisi sadece paket servis çalışabilirken kimi esnafımız yine kepenk indirdi. 1 yılı aşkındır zorlu bir süreç yaşıyoruz. Devletimiz esnafa yardımcı olabilecek bir çok paket hazırladı. Bunlar içerisinde hibe desteği esnaf ve Zaanatkar can suyu olabilecek önemdeydi. Bunun yanı sıra kısa çalışma ödeneği ve kira desteğide bir çok esnafı bir nebze olsun rahatlattı tabiki. Ancak Cumhurbaşkanlığı kararı ile bu yardımlar en son 31 Marta kadar uzatılmıştı.  Nisan ayı başında yurt genelinde vaka sayılarının artmış olması bizleri kısmi kapanma sürecine sürükledi. Bizlerin bu süreçte yapabileceği tek şey hükümetimiz den ellerini esnaf ve zaanatkarın üstünden çekmemelerini istemek ve bu yardımların süresinin uzatılmasını talep etmektir. Umuyoruz ki henüz ucu açık olan kapanma sürecinde esnafımız tekrar yardımlarını alabilsin" dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158