Öndeş, 15 Milyon Lira borç ödedik

Öndeş, 15 Milyon Lira borç ödedik

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş göreve geldikleri günden bu yana disiplinli ve şeffaf bir mali sistem uyguladıkları bu sayede de 15 milyon liraya ulaşan bir borç ödediklerini söyledi.
Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, makine parkında atıl durumda bulunan hurdaları Makine Kimya Endüstrisi(MKE’ye satışını gerçekleştirdiklerini belirtti. Başkan Öndeş, önceki döneme ait mali usulsüzlüklere ait 10 dosyayı incelenmek üzere İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişlerine gönderdiklerini söyledi.
Germencik Belediyesi Başkanı Fuat Öndeş, belediyenin mali anlamda düzlüğe çıkması için göreve geldiği günden bugüne titizlikle sürdürdüğü şeffaf ve disiplinli mali sistemin başarılı bir şekilde işlediğini söyledi. 
Belediye’ye ait araziler üzerinde yer alan zeytin ağaçlarından 3.5 ton zeytin toplandığını ve bunları ihale ile satışını gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Öndeş; “Belediyemize yeni gelir kaynakları oluşturmak için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Mahsulün en kısır olduğu dönemde belediye arazilerimizde bulunan zeytin ağaçlarımızdan topladığımız 3.5 ton zeytinin ihale ile satışını gerçekleştirdik. Önceki dönemlerde bu mahsullere ne olduğu konusunda belirsizlik var” dedi.
Göreve geldiklerinde 32 milyon lira bir borç ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyen Başkan Öndeş; “Bir yandan tasarruf tedbirleriyle israfı önledik diğer yandan borçlarımızı yapılandırmalarla, protokollerle eritmeye başladık ve en nihayetinde bugüne kadar 15 milyon lira borç ödemiş olduk. Geçmişte yaşanan mali düzensizlik ve usulsüzlüklerin üzerine gitmeye devam edeceğiz. Ne pahasına olursa olsun, geçmiş geçmişte kaldı, yapanın yanına kar kaldı demeyeceğiz ve dedirtmeyeceğiz. Halkımızın hakkını korumaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158