Pazarcılar ilçelere girebilecek

Pazarcılar ilçelere girebilecek

Aydın Valiliği kararı ile sebze ve meyve satan pazarcıların, kentin 17 ilçesinde kurulan pazarlarda tezgah açmalarına izin verildi. Karar, geçimini büyük ölçüde pazarcılıkla sağlayan Acarlar mahallesinde büyük sevinçle karşılandı. İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Pazarcılarımıza hayırlı olsun” dedi.

Özellikle Acarlar halkını yakından ilgilendiren ilçe pazarlarına gidilebilecek olması kararı ile ilgili olarak İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya şunları söyledi:

“Korona virüs tedbirleri kapsamında gıda ürünleri satan pazarcı esnaflarımızın ilçesi dışında diğer pazarlara gitmesinin yasaklanması kararı pazarcılarımızı özellikle Acarlar pazarcı esnafımızı ciddi şekilde olumsuz etkilemiştir. Bu kararın tekrar gözden geçirilmesi ve yasağın tedbirlere uyularak kaldırılması için gerekli talebi iletmiştim. İncirliova Kaymakamımız Sayın Ediz Sürücü başkanlığında benim de katıldığım yaptığımız toplantı sonrası Aydın Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger'in oluru ile bu yasak kaldırılmıştır. Tezgahlar arası üç metre bırakılması, maske ile eldiven takılması ve sosyal mesafe kurallarına uyarak gıda ürünleri satan pazarcı esnaflarımız tüm ilçe pazarlarına gidebilirler. Pazarcılarımıza hayırlı olsun.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158