Zincirlihan, Fibar Hotel törenle hizmete açıldı

Zincirlihan, Fibar Hotel törenle hizmete açıldı

Fibar Turizm tarafından Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiralanan Zincirlihan Oteli, görkemli bir törenle kapılarını yeniden açtı. Tesisin işletmecisi, iş insanı Fırat Barışık, konukları kapıda karşılayarak selamlaştı. Kentin en tarihi binaları arasında yer alan Zincirlihan, otel, restoran ve kafeterya olarak hizmet vermeyi sürdürecek.

Gerçekleştirilen duanın ardından konuşan Fibar Turizm’in sahibi Fırat Barışık, “Biz bu yola 2015’te Fibar Turizm olarak çıktığımızda hayallerimiz vardı. Çok şükür, her geçen gün hayallerimizi sizlerle birlikte gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Aydınlıları yıllardır diğer turizm destinasyonlarına götürüyoruz. Artık dedik ki, sıra Aydın’a gelen yerli ve yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlayalım, Aydın’ın yöresel lezzetlerini tattırıp, Aydın’ın misafirperverliğini gösterelim. Onun için Zincirlihan olarak hizmetinize başlıyoruz. Burası Aydın’ın en eski yapılarından birisi. İnşallah Aydın’ın turizm potansiyelini olması gerektiği yere taşıyıp burayla birlikte daha da güzel olacak inşallah” ifadelerini kullandı.

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken de “Bugün değerli bir kardeşimin, dostumun, kendi meclis üyemin açılışındayım. Aydın’ımızın tarihinin yok olmakla baş başa kaldığı, Yunan’ın işgalin ardından kaçarken yakıp yıkıp gittiği güzel kentimizin yegâne kalmış nadir eserlerinden birinin korunarak günümüzde hâlâ faaliyette olmasının sağlanabildiği bir mekândayız. Sadece bu Farabi Sokak, bu bölge kaldı. Bu mekân, Aydın’ımıza kazandırılırken turizmimize kazandırılmış oldu. Aydın’ın turizmini tüm ülke genelinde ve yurtdışındaki faaliyetleriyle yüz akıyla sürdüren bir işletmenin, Fırat Bey’in eline geçti” diye konuştu.

“BURAYA ÖNCE AYDINLILAR SAHİP ÇIKMALI”
İşletmeciliğin zorluklarına değinen Ülken, şöyle devam etti: “Hele ki, hem dünyanın hem ülkemizin çok ciddi ekonomik çalkantılar içinde olduğu bu süreçte yatırım yapmak, buraları yaşatmak, buralarda insan çalıştırmak dışarıdan göründüğü kadar kolay değil. Evet, yerli ve yabancı turistleri burada ağırlamalıyız ama Aydınlılar olarak öncelikle biz buraya sahip çıkmalıyız. Kendi işletmelerimize sahip çıkmalıyız. Dışarıdan gelen konuklarımızı burada ağırlamalı, toplantı ve organizasyonlarımızı burası gibi Aydın’ın değerlerine hizmet veren işletmelere sahip çıkmalıyız. Allah hayırlı uğurlu etsin. Allah bol bereketli kazançlar, Aydın’a katma değerler kazandırmayı nasip etsin.”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ise “Biraz önce iki arkadaşımız konuştu. İkisi de çok özgüvenliydi. Son konuşmacı, Asya Pasifik ülkeleri arasında ticaret odaları arasında üyelerine en iyi hizmet veren oda ödülünü kazandılar. Buradan kendilerine teşekkür ederim. Vakıflar’a da çok teşekkür ederiz, böyle bir değeri Efeler’e kazandırdığı için. Böyle bir değerin halkımıza hizmet amaçlı sunulmasından da çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

“TURİZME KAZANDIRMAK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”
Fırat Barışık’ın da çok özgüvenli bir konuşma yaptığını vurgulayan Atay, “Efeler’e gelen misafirlere hizmet etme aşkıyla yanıp tutuştuğu için kendisine çok teşekkür ediyorum, kutluyorum. Bu meydanı, bu sokağı ‘eski şehir’ anlamında turizme kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. Yan taraftaki yeri Anıtlar Kurulu’yla olan sorununu çözüp turizme kazandıracağız. Bu güzel mekânın marka şehir olma konusunda Efeler ilçesine hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Protokole tesisi gezdiren Barışık, mekân ve gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Açılışa AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Haluk Alıcık, İYİ Parti İl Başkanı Recep Taner, Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü, kurum müdürleri, esnaf odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158