FARKINDA MISIN?

Sen özelsin, lakin farkında değilsin. Sen akıllısın fakat kullanmıyorsun, sen güç yerine zayıflığı korkuyu çekiyorsun.  Sen farkında mısın?  Yaşamın doğanın sana verdiklerinin!   Güzelliklerin sevginin seni iyileştirdiğinin farkında mısın? Yaşarken aslında her gün öldüğünün varlık ile yokluk ve hiçliğin bizim için olduğunun farkında mısın? Senin yeteneklerin yer altında ki zenginlikler gibi saklı. Yaşamın davetlerinin sana gelişi sana dokunuşu ve seni bu yolda yürüyüşünün farkında mısın?  Bellekte ki hatıraların gelecek geçmiş ve bu an diye ayrıldığının farkında mısın? Düşüncelerinin senin hayatına yön verdiğinin farkında mısın? EY İNSAN Yaşarken umutların isteklerin hayallerin peşine takılıp gidersin. Kafanı ve bedenini yormadan çok şeylere maddi manevi kazanmak istersin.  Her şeye sınırsızca sahip olmak sana mutluluk verir, Mutlu olduğunu sanırsın!

AMA bir yere kadar değil mi? Sonra bu arzular başka yönlere ve isteklere kayar.  Kendinde herkesin hayatına karışmak hoşuna gider. Onları yönetmek ezmek korkutmak seni mutlu eder değil mi? Ama lakin onlarda bir yere kadar. Daha sonra iş çığırından çıktığında iş işten geçmiştir.  Hayat sana ağır gelmeye başlar. Yaşam ve ölüm senin için bir anlam ifade etmez.   Kalbini taşlaştırır sevgiye soğutursun. Seneler geçer  ama  içine  bir  bakmazsın!... Ruhuna dokunmazsın. Dualarım olmadı der durursun... Yeri gelir Allah’tan yaradan uzaklaşırsın... Boşluk içinde kalır karanlık tüm bedenini sarar. İNSAN önce kendi değerini bilmeli var oluşunu anlamalı, sonrada sınırını... Dürüstlük düşüncelerinde her zaman yer almalı... Sahip  oldukları  ile  paylaşmayı  bilmeli.. Mutlu olmayı da, mutluluğun ne çok parada ne sahip olduğu evde, nede işinde olmadığının farkına varmalı... Sevdiklerinin ve seçeneklerinin kıymetini bilmeli, değerli olmalı,  sağlıklı yaşam için mücadelenin kendisinde başladığını bilip uygulamalı hayatını geçirirken başkaları ile uğraşacakları yerine hayatını yaşamadan geçirdiğinin farkında olmalı.  Gücün enerjisini başkaları için harcamadan sakin kalmalı negatif enerji dolu insanları hayatından çıkarmalıdır.

Hayatımızda bize sunulan kader olgusu bizim ödevimizdir. Yaşamda aldığımız her karar doğruyu öğrenene kadar her zaman önümüze gelecektir.   Hiç  hocaya  mocaya  gitmeyin.... Yaptıklarınızdan sizler yani bizler sorumluyuz. Olayların bize sunumlarını sadece farkına varmalı... Yanlış olan her şey başta kötü gibi görünse de, bizlerin birçok duyu ve hissetme kapılarını açtıkları için ŞÜKREDİN... Sağlığınızı kaybetmeden ele alın. Ruhunuzu sıkıntıya   sokmayın.. Ruh hastalanırsa beden de hasta olur. Hayattaki küçük yardımlarınız yaşarken hayatınızı kurtarabilir. Bencil değil verici olun.  Mutluluğun anahtarı bir başkasının mutluluğudur.  Çözemediyseniz söyleyeyim. Doğa bize şifadır. Deniz arınmadır. Negatif enerjilerden Dünya bizim varlığımız için çalışır.  BURAYI bozan ne hayvanlar ne de bitkilerdir. Doğayı bozan insanlardır. İnsan hırsıdır.  FARKINDA YAŞAYIN hangi dünyada ki yaşayan canlı dünyanın oluşumuna zarar verecek şeyler yapmaktadır. Yoktur. Rutin dünya döngüsünden çıkın, gözlerinizde ki perdeyi açın, açamıyorsanız bari aralayın. Gerçekleri görün...  Değiştirin birçok şeyi ÖNCE DEĞİŞİME KENDİNİZDEN BAŞLAYIN Başkalarına bel bağlayarak yaşam kurmayın. İnsanoğlu tek gelmiştir. Tek ölecektir. Yanındakiler yolculardır. Onların ayrı bir birey olduklarını görün. Sevgi altında yapılan cahilce zulümlere hoş karşılamayın. Yanlış olan her şeye susmayın bu güne tek görülen her şey yarın kural olarak karşımıza gelebilir. Rabbim aklı kullansın insan diyerek bize vermiştir.  Kullanmadığımız her akıl cansız bir bedendir Beden uykuya dalmıştır. Bu yazılarım kimine  ters  gelebilir..  Kişiyi anlama ve yetiştirme insanlarda farklılık gösterir. Herkesin beni anlamasını da beklemiyorum.  Şuna inanıyorum... Her beyin farklı olduğundan düşüncelerimizi paylaşmamız gerektiğine inanıyorum. Birbirimizden çok şeyler öğrenebiliriz.    Bu düşünceler olmalı ki birbirimize faydası olsun.  Almak isteyen çok şey alır ve öğrenir.  Alana da almak istemeyene de saygılar ve sevgiler.  Ben paylaşımlı güzel bir dünya da yaşamak istiyorum, güzel insanlarla...

Umudumuz çok; bir gün?

Dünyayı ne teknoloji, ne para, ne mal, ne mülk kurtaracak... Dünyayı SEVGİ kurtaracak...

Sevgi ile kalın.

YORUM EKLE