23 Nisan'da hepimiz çocuktuk

23 Nisan'da hepimiz çocuktuk

Aydın Kültür ve Turizm Derneği ile Eğitim-İş Aydın Şubesi ortaklaşa "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kutlama programı gerçekleştirdi. 

Aydın Kültür ve Turizm Derneği ile Eğitim-İş Aydın Şubesi ortaklaşa Aydın Büyükşehir Belediyesi Mimar Sinan Parkındaki Spor Tesisinde "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" kutlama programı düzenledi.

Etkinlikte çocukların yüzleri boyandı. Halat çekme, çuval, balon patlatma, uçurtma, elma yeme, yoğurt yeme, sandalye kapma ve sourvaiver yarışmaları gerçekleştirildi. Yarışmalara büyükler de katılıp çocukluk günlerini yad etti. Aydın Büyükşehir  Belediyesi'nin de destek verdiği renkli kutlamada çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendi. Etkinliğe katılan bütün çocuklara Türk Bayrağı, pamuk şeker, kağıt helva, horoz şekeri, oyuncak çeşitleri, topaç gibi hediyeler verildi. 

Programda çok eylendiklerini belirten Aydın Kültür ve  Turizm Derneği  Başkanı Fatma Yazıcı, "Çocuklara eski nostaljik günleri yasattik. Dijitalden uzaklaştırdık. Onlar mutlu edip bizlerde çocukluğumuzu yaşattık." dedi.

Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı  Şaban Özdemir, "Oyunu sevmeyen çocuk olmaz. Oyun, yemekten, içmekten, ekmekten, şekerden cici  elbiselerden daha tatlıdır. Bugün çocuklar ve velilerle  güzel bir gün geçirdik." diye  konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158