AGC’nin yeni Başkanı Ferdi Uzun oldu!

AGC’nin yeni Başkanı Ferdi Uzun oldu!

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Seçimde Ferdi Uzun yeni cemiyet başkanı seçildi.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti Seçimli Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel Kurulda, başkanlık için Ferdi Uzun ile Fatma Yazıcı yarıştı.

Yapılan seçimler sonucunda, 67 oy alan Ferdi Uzun AGC’nin yeni başkanı olurken, Fatma Yazıcı 44 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Recep Başkar, İbrahim Kılınç, Burhan Ceyhan, Erdal Savaş, Kıvanç Uğur, Murat Tan, Mehmet Kavas, Nijer Sağlık, Ramazan Aydemir ve Gezgin Değirmenci.

Ferdu Uzun seçim sonrasında yapdığı açıklamada; "Gazetecilik adına çıktığımız bu onurlu yolda üyelerimizin takdiriyle Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olarak seçildim. Her bir meslektaşıma, yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına tek tek teşekkür ediyorum. Adaylık sürecinde Fatma Yazıcı ablamla keyifli ve heyacanlı bir “görev alma” yarışında olduk. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Genel Kurul salonundaki organizasyon ve cemiyete verdikleri emeklerden dolayı da Semra Şener başkanım başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine tek tek teşekkür ediyorum. Divan başkanlığı görevini hakkıyla yapan kıymetli meslek büyüğümüz Atila Karpınar a çok teşekkür ediyorum. Adaylık sürecince bana inanan, yanımda durmaktan bir kere bile tereddüt etmeyen, üstatlarıma ve arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum. Seçimin kazananı, Aydın’ın 17 ilçesinde görev yapan “gazeteciler olmuştur.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 00:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALTAN GÜNEY
ALTAN GÜNEY - 2 yıl Önce

Başarılar diliyorum

liste
SIRADAKİ HABER

banner158