ASKİ altyapı yatırımları için kredi kullanacak

ASKİ altyapı yatırımları için kredi kullanacak

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı ikinci oturumu Başkanvekili Evrim Karakoz’un yönetiminde gerçekleşti. Toplantıda İncirliova ve Germencik ilçelerinde gerçekleştirilecek altyapı yatırımları için ASKİ'nin kredi kullanması kabul edildi.

Komisyonlardan genel kurula sevk edilen 31 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, altyapı yatırımlarıyla ilgili gündem maddesi öne çıktı. Buna göre, belediyenin bağlı kuruluşu olan ASKİ’nin Germencik’te gerçekleştireceği atık su arıtma tesisi inşaatının maliyetinin yüzde 50’sinin merkezi yönetim bütçesine konulan su ve kanalizasyon altyapı projeleri ödeneğinden karşılanması, kalan yüzde 50 için ise İller Bankası Anonim Şirketi’nden 55 milyon 499 bin 362 lira kredi kullanılması oybirliğiyle kabul edildi.

İncirliova kısmî kanalizasyon şebekesi, yağmur suyu şebekesi ile Sandıklı Mahallesi kanalizasyon şebekesi ve kolektör hattı inşaatında da yüzde 50’lik kısım için İller Bankası Anonim Şirketi’nden 116 milyon 668 bin 698 lira kredi kullanılmasına oybirliğiyle karar verildi.

Meclis, bu konudaki iş ve işlemlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı’na yetki verdi.

Toplantıda, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 2022 mali yılı gider bütçesine 27 milyon 500 bin lira ek ödenek verilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu da kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 23:31
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158