banner217
banner222

Başkan Kaplan, aşırı yağış alan mahallelerde inceleme yaptı

Başkan Kaplan, aşırı yağış alan mahallelerde inceleme yaptı

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, akşam saatlerinde başlayan ve ilçede etkili olan sağanak yağış nedeniyle teyakkuz halindeki belediye personeliyle birlikte mahallelerde görev yaptı.

Başkan Kaplan, Bıyıklı, Kasaplar, Yağhanlı ve Haydarlı mahallelerinin şiddetli yağıştan etkilenmesinin ardından kısa sürede mahallelere giderek incelemelerde bulundu.

Etkili olan aşırı yağış ile birlikte yaşanan sıkıntılar sonrası Başkan Kaplan bir yandan sahada inceleme yaparken, bir yandanda vatandaşları bilgilendirdi.

Koçarlı Belediyesine bağlı ekiplerin ve iş makinelerinin vakit kaybetmeden şiddetli yağışların yaşandığı mahallelerde yaptıkları çalışma, olası taşkınları önlerken mahalleleri ve yolları sular altında kalmaktan kurtardı.

Bölgede incelemeler yapan Başkan Kaplan, vatandaşlara çalışmalar hakkında bilgi vererek "Bu yağış olası taşkınlara neden olabilirdi. Ekiplerimiz hazır bir şekilde bekliyordu ve vakit kaybetmeden şiddetli yağış alan mahalllerimize yönlendirme yaparak suyun tahliyesini sağladık" dedi.

Alınan önlemler sayesinde aşırı yağışa rağmen herhangi bir su baskını, sel ve benzeri afetin yaşanmadığını aktaran Belediye Başkanı Kaplan, ekiplerin her zaman olduğu gibi yine hazır halde beklediğini söyleyerek, "Belediyemiz tüm imkanlarımızla hemşehrilerimizin yanında. Şiddetli yağıştan etkilenen mahallelerimizde gerekli müdahale yapılıyor. Tüm ekiplerimizi alarma geçirdik. Yağıştan etkilenen bölgelerdeki hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bölgemizde beklenen şiddetli yağışlar nedeniyle sel, su baskını, heyelan, toprak kayması ve diğer olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini hatırlatıyoruz." dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158