Çerçioğlu’ndan sağlık alanında bir büyük proje daha: İmplant, ağız ve diş sağlığı merkezi

Çerçioğlu’ndan sağlık alanında bir büyük proje daha: İmplant, ağız ve diş sağlığı merkezi

Geçtiğimiz günlerde Aydın’da yapacakları Göz Hastanesi projesini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; sağlık sisteminde vatandaşların hizmet almakta zorlandığı bir başka bir alanda yeni bir projesini daha açıkladı: İmplant, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.

Vatandaşların implant yaptırmak için kamu hastanelerinde aylarca sıra beklemek zorunda kaldığının, özel sağlık kurumlarına ise fiyatlar nedeniyle gidemediğinin altını çizen Başkan Çerçioğlu; “Yaklaşık 150 milyon liralık bir yatırımla, Aydınlı vatandaşlarımızın temel diş sağlığı hizmetlerinin yanı sıra, özellikle implantlarını yaptırabilecekleri bir merkez açıyoruz. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımız ve alt gelir grubunda olan hemşerilerimiz bu hizmeti almakta güçlük çekiyor. Projenin tamamlanmasının ardından; istihdam edeceğimiz hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızla implantlarını yaptırmakta güçlük çeken tüm Aydın halkının hizmetinde olacak bu merkezin açılışını da yine Aydınlı hemşerilerimizle yapacağız. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Uzmanlar, bu projenin Aydın’da ciddi bir sağlık hizmeti açığını kapatacağını ifade etti. Kurulacak merkezde implantın yanında, özellikli tedavi hizmetleri ve kanal tedavisi, 20 yaş diş cerrahisi, çocuk diş sağlığı, temel ağız ve diş tedavileri gibi hizmetler de verilecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İSMAİL ECE
İSMAİL ECE - 3 hafta Önce

Tek kelimeyle muhteşem bir proje, günümüzde diş tedavisi için mevcut hastahaneler yetersiz kalıyor malesef ayrıca özel muayenehanelerde de fiatların yüksek oluşu ekonomik durumu yetersiz olanları ciddi anlamda madur etmektedir. Projede emeği olan herkesi yürekten kutluyorum. Aydınımıza şimdiden hayırlı olsun.

liste
SIRADAKİ HABER

banner158