CHP Efeler Kadın Kolları Şehit babalarını unutmadı

CHP Efeler Kadın Kolları Şehit babalarını unutmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Efeler Kadın Kolları, Babalar Günü dolayısıyla şehit babalarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, “Zordur şehit eşi olmak. Acınızı yaşamak isterken, evlat sorumluluğu ağır basar. Hem anne hem baba olarak bulursunuz kendinizi. Bedeniniz ve aklınız ikiye bölünür sanki. Anne tarafınızla yavrunuza şefkat vermek isterken, baba tarafınızla hayatın zorluklarına karşı dirençli olmayı öğretmek istersiniz. Evladınız için en iyisini tek başınıza yapmaya çalışırken bu iki kimliğin çatıştığını görürsünüz çoğu zaman. Yine de asker eşleri bunu hep başarır. Vatanı koruyan eşlerinden aldıkları güçle dik durmayı iyi bilirler. Biz de bu Babalar Günü'nü CHP Efeler Kadın Kolları olarak, bu güçlü baba kadınlarla ve oğlunu vatan savunmasında sehit vermiş babalarla birlikte geçirmek istedik. Yetiştirdikleri güzel evlatlar için teşekkür ettik” dedi.

Kahvaltı organizasyonuna katılan Aydın Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Dernek Başkanı Sevil Esin ve şehit yakınlarına da teşekkür eden Başkan Ekiz, “Hatırlanmanın getirdiği gözlerindeki ışıltı bizi ayrıca mutlu etti. Kahvaltı sohbetimize katılan Aydın Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Dernek Başkanı Sevil ESİN ve şehit eşleri ile şehit babalarına teşekkür ediyor, tüm babaların Babalar Günü'nü kutluyor,tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.
Aydın Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Sevil Esin’den teşekkür

CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz ve yönetimine teşekkür eden Aydın Şehit Aileleri ve Malül Gaziler Derneği Başkanı Sevil Esin, “Bugün babalar gününden bir gün önce. Her yıl kutlarız. Çocuklarımız için hayata bir sıfır eksik başladıkları, bizler için ise buruk bir gündür bugün. Vatana hayırlı subay polis asker emanet ederken onların bize emanet ettikleri evlatlarımızı layık bir şekilde yetiştirmenin çabasını yaşarız. Bizi bu gün unutmayıp hatırlayan sevincimizi kederimizi paylaşan CHP ilçe Kadın Kollar başkanı Özlem Ekiz ve değerli arkadaşlarına teşekkürler ediyoruz. Hem anneyiz hem de babayız. Şehit eşleri olarak ağır bir yükün altında olduğumuzun her zaman bilincindeyiz. Eşlerimize layık evlatlarımıza örnek bir ebeveyn olduğumuzu biliyor ve sevgili eşlerimizi ve babalarımızı sevgi ve özlemle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158