CHP’li Belediye Başkanları’ndan ortak basın bildirisi

Aydın’da CHP’li belediye başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu önderliğinde bildiri yayımladı. Bildiride yaşanan ekonomik krize rağmen sosyal belediyecilik politikalarından vazgeçilmeyeceğinin mesajı verildi.

CHP’li Belediye Başkanları’ndan ortak basın bildirisi

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1’nci oturumu öncesi Cumhuriyet Halk Partili ( CHP) belediye başkanları ile bir araya geldi.

Toplantıda; CHP’li belediyelerin hizmet politikaları masaya yatırıldı.

Hayata geçirilecek projeler hakkında fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda; sosyal belediyecilik alanında yapılan çalışmalardan yaşanan ekonomik krize rağmen vazgeçilmeyeceğinin mesajı verildi.

Yayımlanan ortak bildiride şu ifadelere yer verildi: “Derin yoksulluğun, ekonomik krizin, hayat pahalılığının tüm Türkiye'yi olduğu gibi ilimizi de etkisi altına aldığı bu dönemde; bizler, Aydın'a hizmet eden Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları olarak bir araya gelerek, vatandaşlarımızın AKP politikaları nedeniyle yüzleştiği bu buhranı daha az hissetmeleri için alınacak tedbirleri değerlendirdik.

Yerel yönetimlerde sosyal politikaların, sosyal belediyeciliğin ve sürdürülebilir kent yönetiminin en iyi uygulama örneklerini hayata geçiren Cumhuriyet Halk Partisi belediyeleri, bundan sonra da hayatın farklı alanlarında uygulayacağı projelerle, Aydın halkının refahını arttırmaya, ekonomik krizin etkilerini azaltmaya devam edecektir.

Aydın'a hizmete duyduğumuz yüksek motivasyonla, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Cumhuriyet Halk Partili 13 ilçe belediyesi olarak gerçekleştireceğimiz ortak projeler, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Aydın halkına hizmet etmeye, şehrimizi daha modern kılmaya yönelik olacaktır.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158