Çine, 7’den 70’e ağaç bayramı etkinliğinde buluştu

Çine Belediyesi’nin gelecek nesillere daha yeşil bir çevre bırakmak için düzenlediği 19’uncu Ağaç Bayramı Etkinliği yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Çine, 7’den 70’e ağaç bayramı etkinliğinde buluştu

Çine Belediyesi’nin her yıl Mart ayında gelenekselleştirdiği 7’den 70’e Yeşil Bir Gelecek Kampanyası kapsamında düzenlediği Ağaç Bayramı Etkinliği, Asar Parkı’nda gerçekleştirildi. Çine halkının çok büyük ilgi ve katılım gösterdiği etkinlikte davetliler çam ağacı fidanlarını toprakla buluşturdu. Müzik eşliğinde çeşitli aktivitelerin düzenlendiği etkinlikte çocuklara uçurtma dağıtılarak onların da bu güzel günü dolu dolu yaşamaları sağlandı.

Etkinlikte konuşan Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak, katılan herkese teşekkür ederek, “ ‘Çine İçinde Bir Yeşil Değil, Yeşil İçinde Bir Çine’ sloganıyla yola çıktığımız Ağaç Bayramımızın 19’uncusunu bu sene Avrupa Birliği Projemiz kapsamında iklim değişikliğine dikkat çekmek için kutluyoruz. Çine’mizde 2002’den bu yana 10 mahallemizde toplam 61 adet park, bahçe ve toplamda 160 bin 339 metrekarelik yeşil alana sahibiz. Yaptığımız ağaç bayramları ile bugüne kadar 5 bine yakın sokak ağaçlandırması ve ormanlık alanda ağaç dikimi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Etkinliğe katılan tüm davetliler, çevreye ve yeşile duyarlılığından dolayı Çine Belediye Başkanı Mehmet Kıvrak’a teşekkür, edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158