Çine Belediyesi yetiştiriyor, Çine güzelleşiyor

Çine Belediyesi yetiştiriyor, Çine güzelleşiyor

Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, Çine için üretmeye, yetiştirmeye ilçenin çehresini güzelleştirmek için projeler üretmeye devam ediyor.
 
Çine Belediyesi ekipleri, Başkan Enver Salih Dinçer’in projeleriyle üretmeye, ilçe ekonomisine katkı sunmaya ve çevreyi güzelleştirmeye devam ediyor. Bugüne kadar hayata geçirdiği projeleriyle Çine’ye vizyon katan, sosyal belediyecilikteki başarısıyla da dikkati çeken Başkan Dinçer, 'Çine içinde bir yeşil değil, yeşil içinde bir Çine' sloganıyla da kentin estetiği için projelerini sürdürüyor.
 
Belediyeye ait arazilerde yetiştirilen tohumlarla Marsias Kadınları Üretim Merkezi’nde üretilen simit ve ata tohumu karakılçık buğday ekmeğini uygun fiyatlı vatandaşlarla buluşturan Belediye Başkanı Dinçer, bir projeye daha imza atıyor. Başkan Dinçer’in projesiyle ekipler, kentin parklarına dikilmek üzere palmiye fidanları yetiştiriyor. Çalışmalar kapsamında Çine Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tohumdan yetiştirilen palmiye ağaçlarının fidelerini toprakla buluşturdu. Belediyeye ait uygulama arazisine fideleri diken ekipler, daha önce dikimi yapılan palmiye ağaçlarının bakımını da gerçekleştirdi. Burada yetiştirilen palmiye ağaçları daha sonra ilçedeki parklara dikilerek estetik güzellik sağlanacak. 

“SATIN ALAN DEĞİL ÜRETEN BİR BELEDİYEYİZ”
Çine Belediyesi olarak soysal sorumluluk projelerinin yanı sıra kentin estetiği için de büyük çaba harcadıklarını belirten Başkan Dinçer, “Ekiplerimiz ilçemizi güzelleştirmek için aralıksız çalışıyor. Satın almak yerine kendimiz üretiyoruz. Bu sayede büyük anlamda tasarruf da sağlıyoruz. Görsel anlamda daha güzel bir kent yaratmak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu
.   
EKİPLER ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR
Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde bulunan parklarda, orta refüjlerde ve kaldırımlarda hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, parklarda çim biçme çalışmalarının yanı sıra tüm mahallelerde sürgün ot alma işlemleri ve budama çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158