Efeler Belediye Meclis'nden 2 önemli karar

Efeler Belediye Meclis'nden 2 önemli karar

Efeler Belediyesi meclis üyeleri, 2022 yılının Ağustos ayı 2’nci olağan toplantısını gerçekleştirmek üzere Efeler Belediyesi Meclis Salonu'nda bir araya gelirken, toplantıda 2 önemli karar alındı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın korona virüse yakalanması nedeniyle katılamadığı oturumu, Efeler Belediyesi Meclis Başkanvekili Ersun Sinanoğlu yönetti. Gündemdeki 4 maddenin görüşüldüğü toplantıda önemli kararlar alındı. Meclis gündeminin en dikkat çeken maddesi Dalama Tandır Festivali’nin düzenlenmesi oldu. Festival giderlerinin belediye bütçesinden karşılanması hakkındaki Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.  Efeler Belediyesi tarafından coğrafi işaret tescili alınan Dalama Tandırı’nın ülke genelinde tanıtılması için düzenlenecek festival, 22-23 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Gündemin dikkat çeken bir diğer maddesi ise Büyük Taarruz’un 100’üncü yıl dönümünde Afyonkarahisar’da düzenlenecek Kocatepe Zafer Yürüyüşü oldu. Efeler Belediyesi’nin yürüyüşe katılmak isteyen vatandaşlar için tur düzenlemesi, ulaşım ve yemek masraflarının belediye bütçesinden ödenmesi ile ilgili Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu üyelerin oy birliği ile meclisten geçti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2022, 22:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mesut TAŞGIN
Mesut TAŞGIN - 4 ay Önce

Birlik ve beraberlik ten her zaman güç doğar . kültürel faaliyetleri festivale dönüştürmek . geçmişteki zaferlerimizi hep birlikte hatırlamak kadar güzel bir iletişim bizi bir araya getirecek düşünceler kadar güçlü bir düşünce bu gün eleştirenlere kapalıdır.seviliyosun fatih başkanım.

Cemal nesipoğulları
Cemal nesipoğulları - 4 ay Önce

Bir de şu kaldırımdaki ağaçları budama kararı aksanız…
Bir gün gözümü çıkaracaklar
Sayın yetkililer en uzun insanı baz aksanız 1.90 +35 cm de şemsiye eder 2.25 cm
Neden Aydın insanına işkence etmekte direniyorsunuz
Budanınca ağaçlar da ağırlıklarından kurtulup boy atacak gelişecekler
Budamazsanız ne olur?
Kendi oyumu yakacağım
Çevremde etkileyebileceğim insanlara da öneride bulunacağım

liste
SIRADAKİ HABER

banner158