Efeler Deve Güreşleri Festivali’ne yoğun ilgi

Efeler Deve Güreşleri Festivali’ne yoğun ilgi

Efeler Belediyesi’nin düzenlediği Efeler Geleneksel Deve Güreşi Festivali soğuk havaya rağmen yoğun ilgi gördü. Festivalde Aydın ve çevre illerden gelen 180 deve güreşti.
 
Işıklı Mahallesi’ndeki arenada yapılan Efeler Geleneksel Deve Güreşi Festivali’ne etkinliğin ev sahibi Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Efeler Belediyesi’nin kardeş kenti Uşak Sivaslı Belediye Başkanı Hürrüyet Şafak, İyi Parti Aydın İl Başkanı Recep Taner, Saadet Partisi Aydın İl Başkanı Fatih Karahan, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, İyi Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman, Efeler Belediyesi Meclis Üyeleri, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda güreş sever katıldı. Soğuk havaya rağmen çok sayıda vatandaşın izlediği güreşlerde heyecan gün boyu sürdü. Çevre il ve ilçelerden gelen güreş severler hem yarışları izledi hem de mangal yakıp, piknik yaptı.

KILIÇDAROĞLU BAŞKAN ATAY'I KUTLADI
Yoğun programı nedeniyle güreş festivaline katılamadığını bildiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tebrik telgrafında şu ifadelere yer verdi; “Efeler Belediyemiz tarafından düzenlenen Efeler Geleneksel Deve Güreşleri Festivali'ne nazik davetinizden dolayı teşekkür ederim. Yörük kültürümüzün önemli bir parçası olan deve güreşleri festivalinin şenlik havasında geçmesini diliyor, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay'ı ve emeği geçenleri kutluyorum. Katılan tüm Aydınlı misafirlerimize selamlarımı iletiyorum."

"YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ DEVAM ETTİRİYORUZ"
Festivale katılan herkese teşekkür eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay şöyle konuştu:

"Deve güreşi için güzel bir gündü. Halkımız da etkinliğimize yoğun ilgi gösterdiler sağ olsunlar. Yörük kültürünün devamını sağlamak için düzenlediğimiz festivale vatandaşlarımızın ilgisi bizleri mutlu ediyor. Gelecek nesillere bu kültürün devam etmesi konusunda örnek olmayı diliyoruz. Deve güreşleri geçmişten günümüze gelen geleneklerimizden biri. Bu geleneği tüm halkımızla birlikte eğlenceli bir şekilde yaşamak istiyoruz, o nedenle buradayız. İncirliova Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Kaya bu federasyonun başkanıydı. Etkinliklerin devamı konusunda belediye başkanlarını göreve davet etti. Biz de bu görevi onun önderliğinde yapmaya çalışıyoruz. Kendisinin bu kültürün devamı konusunda çok büyük emeği var, sağ olsun var olsun. Kendisine çok teşekkür ederim. Festivalimize katılan herkese güzel bir gün geçirmelerini, bu etkinlikten güzel ve mutlu bir şekilde ayrılmalarını diliyorum."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158