Germencik’te doğalgaz çalışmaları başlıyor

Germencik’te doğalgaz çalışmaları başlıyor

Germencik Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı gerçekleşti. Belediye Meclisinde doğalgaz, deve güreşi ve Germencik Belediyesi tarafından hizmete açılacak olan halı sahanın fiyat tarifesi başta olmak üzere bir çok konu görüşüldü. Yılın ilk meclisinde belediye meclis üyelerinin oy birliğiyle ilçede doğalgaz çalışmalarının başlatılması için karar alındı. Yetkili firmanın çalışmalara başlaması ve ilçenin doğalgaza kavuşması için faaliyetler başlayacak. 

Belediye Meclisinde görüşülerek karara bağlanan bir diğer gündem maddesi ise Germencik Deve Güreşi Festivalinin yapılması oldu. 9 Ocak 2022 tarihinde yapılacak olan 73. Geleneksel Büyük Germencik Deve Güreşi Festivaline ödenek ayrılması meclis üyelerinin oy birliğiyle karar alındı. Germencik Belediyesi tarafından ilçede sosyal hayatın canlandırılması ve özellikle gençlere sportif anlamda katkı sunması için Turanlar yolu üzerinde ve Ortaklar’da yapımı tamamlanmak üzere olan halı saha tesislerinin ücret tarifesi de belirlendi. 

Yılın ilk meclisinde konuşma yapan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş alınan kararların hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek şunları kaydetti “Yılın ilk meclisini yapmış bulunmaktayız. Bugün alınan ve yıl içinde alınacak tüm kararların ilçemiz ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158