Güneş, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu üyeliğine seçildi

Güneş, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu üyeliğine seçildi

Adnan Menderes Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim Üyesi Dr. Günver Güneş, Atatürk, Dil ve Tarih Yüksek Kurulu üyeliğine seçildi.

 Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 14. maddesi ile yine Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Asli, Şeref ve Haberleşme Üyeleri Yönetmeliğinin 5. ve 8. maddelerine ve Yönetim Kurulunun 12.01.2022 tarihli ve 833/3 sayılı kararına istinaden Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Günver GÜNEŞ Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Haberleşme üyeliğine seçildi.

Milli Mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanında yaptığı üstün çalışmaları göz önünde bulundurularak Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Haberleşme Üyesi olarak 5 yıl süreyle göreve getirilen Günver Güneş Atatürkçü düşünceyi, Atatürk ilke ve inkılâplarını, Türk kültürünü, Türk tarihini ve Türk dilini bilimsel yoldan araştırmak, tanıtmak, yaymak ve yayınlar yapmak amacıyla merkezin yurt içindeki ve yurt dışındaki hizmet ve faaliyetlerine yardımcı olma veya bu faaliyetlerini yürütme görevlerini yerine getirecek. 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 00:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
İhsan Güneş
İhsan Güneş - 2 yıl Önce

Kutluyor başarılar diliyorum.

Sadi güneş
Sadi güneş - 2 yıl Önce

Tebrik ederim hocam onur duydum başarılı olacağını yürekten inanıyorum.

liste
SIRADAKİ HABER

banner158