Hayırsever çiftten 150 Bin Lira yardım

Hayırsever çiftten 150 Bin Lira yardım

Ülkemizde yakın zamanda meydana gelen yangın ve sel afetleri ile bundan sonra meydana gelebilecek yangın ve sel afetleri sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla, 12/8/2021 tarihli ve 4732 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile insani yardım kampanyası başlatılmıştır.    

İlimizde Aydın Valiliği tarafından kamuoyuna duyurulan yardım kampanyasına Çine ilçemiz Kahraman köyünden, 1938 doğumlu hayırsever vatandaşımız Kâmil ÖZMEN ve eşi Nuray ÖZMEN hanım tarafından 150.000 Türk Lirası yardım yapılmıştır.

Kâmil Özmen “Televizyonda gördük ki sel felaketleri bir yandan, yangınlar bir yandan ülkemizin maddi desteğe çok ihtiyacı var. Bizim gibi varlıklı insanların ülkemize destek olmaları gerekir. Devletimiz özveriyle çalışıyor, onlara da destek olmak istedik. İnsan insan oldukça mutlu olur. Biz de insanlığımızı yaptık.” diyerek bağış isteklerini dile getirdi.

 Aydın Valisi Hüseyin Aksoy “Kâmil ve Nuray Özmen ailesi Sn. Cumhurbaşkanımızın yardım kararı çerçevesinde AFAD Başkanlığına 150.000 Türk Lirası yardımda bulunmuşlardır. Ailemizi kutluyorum, böylesine önemli bir yardımı böylesine hassas bir dönemde yaparak yardımlaşmayı çok güzel bir şekilde ortaya koymuşlardır. Kendilerine çok teşekkür ediyor, bu örnek davranışlarından dolayı kendilerine bir teşekkür belgesini takdim ediyorum. Burada bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız adına sizlere tekrar teşekkür ediyoruz.” diyerek duyarlı halkımızın dayanışma içinde olduğunu bildirdi.
 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158