İncirliova Belediyesi çocuklar için yaz spor okulları açılacak

İncirliova Belediyesi çocuklar için yaz spor okulları açılacak

İncirliova Belediyesi, çocukların yaz mevsimini daha verimli geçirmesi ve tatil yaparken de kendilerini geliştirme şansı yakalamaları için yaz spor okulları açıyor. 5 Temmuz’da başlayacak Yaz Spor Okullarında çocuklar hem daha enerjik ve eğlenceli zaman geçirecekler hem de spor yeteneklerini keşfedecekler. Konuyla ilgili açıklama yapan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya; “7 ve 14 yaş arası tüm çocuklarımızı yaz spor okuluna katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Futbol, basketbol ve voleybol branşlarında faaliyet gösterecek yaz spor okulları, 5 Temmuz'da başlayıp, 20 Ağustos'ta tamamlanacak. Okullara gitmek isteyen çocuklar, İncirliova Belediyesi'nin dördüncü katında hizmet veren spor birimi veya Ahmet Yaşar Kocabıyık Stadı'nda ilgililere başvuracak. Okula kayıt olmak için sağlık raporu, nüfus cüzdanı fotokopisi, bir adet fotoğraf ve veli izin dilekçesi gerekiyor.

"SPOR OKULUMUZ TAMAMEN ÜCRETSİZ"
Spor okulları hakkında bilgi veren İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, "Koronavirüs salgını nedeniyle çocuklarımız uzun süredir sosyal aktiviteler ve spordan uzak kaldılar, evlerde çok sıkıldılar. Çocuklarımızın hem sosyalleşebilmeleri, hem de yaz tatilini daha verimli geçirebilmeleri için futbol, basketbol ve voleybol branşlarında yaz spor okullarımızı açıyoruz. Spor okulumuz tamamen ücretsiz. 7 ve 14 yaş arası tüm çocuklarımızı yaz spor okuluna katılmaya davet ediyorum. Hedefimiz evlatlarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup, düzenli spor yapan sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak" dedi.

 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158