Koçarlı Boğa Güreşi Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Koçarlı Boğa Güreşi Festivali renkli görüntülere sahne oldu

Aydın’ın Koçarlı İlçesinde bu yıl 1.’si düzenlenen yılın ilk “Boğa Güreşi Festivali” renkli görüntülere sahne oldu.

Koçarlı Belediyesi tarafından Yeniköy Festival alanında gerçekleşen güreşlerde şampiyon boğalar rakipleri ile karşılaşırken, Koçarlı’da heyecanla beklenen ve yılın ilk güreşi olması dolayısıyla güreşe hasret kalan güreş severler yoğun ilgi gösterdi.

KADINLARIN VE ÇOCUKLARIN İLGİSİ BÜYÜKTÜ 
Soğuk havaya rağmen güreş severler Yeniköy arenasında hem güreşleri izlediler, hem de davul zurna eşliğinde eğlenceli bir gün geçirdiler. Kadınlara ve çocuklara ücretsiz olan güreşlere kadınların ve çocukların ilgisi de oldukça yoğundu. 

Renkli görüntülere sahne olan 1. Koçarlı Boğa Güreşi Festivalinde 100 boğa rakipleriyle karşı karşıya geldi. Güreşlerde Baş, Baş üstü, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Bayrak güreşi olmak toplam 17 ayrı kupa karşılaşması nefesleri keserken, baş güreş kategorisinde güreşen Kasap Bey isimli boğa baş boğa oldu. Kupa kazanan boğa sahiplerine kupaları Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve protokol tarafından verildi. 

Gerçekleşen Koçarlı Boğa Güreşi Festivaline AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli,  Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, Karacasu Belediye Başkanı Mehmet Erikmen,  AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, gerçekleşen 1. Koçarlı Boğa Güreşi Festivalinde yaptığı açıklamada, güreşleri izlemek için Yeniköy Festival alanını dolduran vatandaşlara teşekkür ederek, “Aydın’ın en önemli kültürel etkinlikleri arasında yer alan geleneksel boğa güreşlerini bu yıl Koçarlı’da ilk kez gerçekleştirdik. Soğuk havaya rağmen güreşlere olan ilgiden dolayı memnunuz. 2022 yılı takvimi ile yılın ilk güreşini Koçarlı’da yaptık. Keyifli bir günde güzel güreşler izledik. Türkiye’nin değişik illerinden binlerce güreş severleri festival alanımız da ağırlarken, kadınlarımızın ve çocuklarımızın güreşlere olan ilgisi de oldukça iyiydi. Boğa Güreşi Festivalimizde Ege, Marmara bölgesi başta olmak üzere Çanakkale, İzmir, Muğla ve Aydın'ın ilçelerinden 100 boğa rakipleri ile mücadele ederek bizlere birbirinden güzel nefes kesen renkli görüntüler oluşturdular. Kazanan ve kaybeden bütün boğa sahiplerine ve de bizleri yalnız bırakmayarak alanımızı dolduran tüm güreş sever vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158