Kuşadası Belediyesi’nden SMA hastası minik Alparslan’a destek

Kuşadası Belediyesi’nden SMA hastası minik Alparslan’a destek

Kuşadası Belediyesi, SMA tip 1 hastası 27 aylık Alparslan Sarıboğa’ya yardım eli uzattı. Minik Alparslan’ın ailesi tarafından düzenlenen Aydın Valiliği onaylı yardım kampanyasına katkı sunmak için Kuşadası Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde bir stant kuruldu. Stantta gün boyunca Kuşadası Belediyesi tarafından temin edilen kavurma, pilav ve ayranların satışı yapıldı. Satışlardan elde edilen gelir Sarıboğa’nın tedavisinde kullanılacak. 

İncirliova’da yaşayan Sarıboğa ailesinin 3 çocuğundan biri olan Alparslan’a 2 yıl önce, henüz 3 aylıkken SMA tip 1 teşhisi konuldu. Ailesi Alparslan’ın SGK’nın karşılamadığı ve yurtdışında yapılan tedaviyi alması için bir yardım kampanyası düzenledi. Aydın Valiliği onaylı kampanyaya bir destek de Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’den geldi. Başkan Ömer Günel’in çağrısıyla harekete geçen belediye ekipleri minik Alparslan için düzenlenen kampanyada kullanılmak üzere Kuşadası Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nde bir stant kurdu. Stantta Kuşadası Belediyesi tarafından temin edilen kavurma, pilav ve ayranların satışı yapıldı. Kampanyaya gün boyunca yüzlerce Kuşadalı destek verdi. Satışlardan elde edilen gelir Sarıboğa’nın tedavisinde kullanılacak.
 
“BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ” 
Minik Alparslan’ın babası Ömer Sarıboğa “Alparslan 2 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyor. Türkiye’de aldığı tedavi Alparslan’ı iyileştirmiyor. Yurt dışındaki tedavi çok daha etkili. Oğlumuzun bu tedaviyi olması için halkımızın desteğine ihtiyacımız var. Bugüne kadar birçok SMA’lı çocuk desteklerle bu hastalığı yendi. Alparslan tedavide koşul olarak sayılan yaş sınırının üzerine çıktı. Fakat kilosu 7,5 olduğu için hala tedavisi mümkün. Bugün Kuşadası Belediyesi kampanyamızı Kuşadası’nda sürdürebilmemiz için bize yer temininde bulundu. Stantta oğlumun tedavisinde kullanmak üzere satışını yaptığımız yiyecekleri de Kuşadası Belediyesi temin etti. Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’e ve tüm ekip arkadaşlarına çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158