Odatv’ye konuşan Başkan Atabay: Didim ranta kurban olmayacak

Odatv’ye konuşan Başkan Atabay: Didim ranta kurban olmayacak

Polise tekme attıı ve hakaret ettiği yönündeki sosyam medyadaki video görüntüleri ilgili olarak ODATV'ye konuşan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay "Didim ranta kurban olmayacak"

Odatv'den Caner Taşpınar'ın haberi şu şekilde: 

Aydın'ın Didim İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın polise hakaret ettiği ve tekme attığı iddiası üzerine sosyal medyada bir video paylaşıldı.

Twitter’da “Adayımız Erdoğan” başlığı altında paylaşılan videoda, CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay sosyal medyada linç edildi. 

Peki, sosyal medyanın konuştuğu videonun aslı ne?

VİDEONUN PERDE ARKASI
Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, geçen yıl Haziran ayında, bir restoranda avukatı ile birlikte kimliği belirsiz 4 işinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı.

İşte sosyal medyanın CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ı linç için kullandığı görüntüler o saldırı gününe ait. 

O gün saldırı sonrası Ahmet Deniz Atabay, Emniyet'i aradı. Ancak, Başkan Atabay polisin olay yerine geç geldiğini belirtip tepki gösterdi. 

Beyzbol sopalı saldırı sonrası yaralı olan Ahmet Deniz Atabay, olay sonrası bir polisin şikayetiyle karşılaştı. 

Bir polis, CHP'li Başkan hakkında kendisine hakaret ve darp edildiğini öne sürerek şikayetçi oldu, konu yargıya taşındı. Başkan Atabay’ın avukatları, saldırının düzenlendiği işletmenin kamera kayıtlarında ise bu iddianın asılsız olduğunun görüldüğünü belirtti. 

Peki, bu görüntüleri kim çekti?

CHP'li Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a göre bu kişiler CHP'li Başkan'ı hedefe oturtan kişiler…

Geçen yıl beyzbol sopalı saldırısı sonrası polisin olay yerine gelmesini isteyen ve yaralı olan CHP'li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın çekilen videosunun, bugün “Adayımız Erdoğan” başlığı ile linç amaçlı kullanılması dikkat çekti. 

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI ODATV’YE KONUŞTU
Odatv’nin ulaştığı Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, videoya ilişkin şunları söyledi: 

“Kentimizde ranta karşı başlattığımız mücadele kapsamında bir otelde yıkıma başlamıştık. Bu yıkım nedeniyle geçmişte bizlere eli sopalı bir grup tarafından saldırı düzenlendi. 

Bu saldırıyı düzenleyen gruplar şimdi bir kez daha karalama kampanyasına başladılar. Ben, şahsıma sopalı saldırının olduğu gece görevi başındaki herhangi bir polis memuruna ne hakaret ettim ne de şiddet uyguladım. Bu algıyı yaratmaya çalışan kişiler halen bulunsalar da bunu başaramayacaklar. Didim ranta kurban olmayacak, kazanan güzel Aydınımız ve Didimimiz olacak.”

Kaynak: OdaTv

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2022, 20:49
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158