Rektör Aldemir, Devlet Konservatuarı Öğrencileri ile bir araya geldi

Rektör Aldemir, Devlet Konservatuarı Öğrencileri ile bir araya geldi

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Rektör –Öğrenci buluşmaları kapsamında Devlet Konservatuarı öğrencileri ile Kuşadası’nda bir araya geldi.

Toplantıya Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in yanı sıra Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Mustafa Oner Uzun, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

Devlet Konservatuarı Müzik ve Bale Ortaokulu öğrencilerinin koro ile İstiklal Marşımız ve hazırladıkları eserleri seslendirmesiyle başlayan programda daha sonra öğretim üyelerimizce hazırlanan Klasik Müzik, Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği örnekleriyle sunum devam etti. 

Sunumun ardından Konservatuvar öğrencileriyle görüşen Rektör Aldemir,  “Hocalarınız her zaman sizlerin iyiliğinizi ister, onları örnek alın. Mesleki ve insani gelişiminizde mutlaka hocalarınız sizlerin rol modeli olsun. Aileleriniz yanınızda olmayabilir; biz her zaman yanınızdayız, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi çok büyük bir aile, bunu unutmayın” dedi. 

Devlet Konservatuarının taşınma sürecinin ardından çok hızlı bir adaptasyon gösterdiğini de ifade eden Rektör Prof. Dr. Aldemir, “Başta Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Mustafa Oner Uzun olmak üzere tüm akademik ve idari personelimize bu üstün gayretleri dolayısıyla teşekkür ederim.” dedi.

Program, Rektörü Aldemir’in Rektör-öğrenci buluşmalarının sonunda fakültenin akademisyenleri ile 2021-2022 Akademik yılını değerlendirmesiyle sona erdi. 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158