Valilik, mahallelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor

Valilik, mahallelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor

Aydın Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), il genelinde mahallelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Mahalle Muhtarları ile sık sık bir araya gelen Vali Hüseyin Aksoy’un talepleri dinleyip, çözüm konusunda da gerekli çalışmaların yapılması için ilgili birimlere talimatlar verdiği belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“Valimizin talimatları doğrultusunda, Mahallelerin en büyük sorunlarından olan ve mahalle sakinlerinin kışın çamurdan yazın ise toz ve topraktan dolayı ulaşım faaliyetlerini zorlaştıran yollara, Valilik parke taşı döşeyerek vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım faaliyeti gerçekleştirmesi için yoğun çalışma yürütüyor.

Bu doğrultuda, 2020 yılında toplam 10.263.419,40 TL tutarındaki meblağ, parke taşı alımı için harcanmıştır. YİKOB tarafından ihalesi yapılan 84 mahallede toplam 271.920 m2 parke taşı döşenerek halkımızın hizmetine sunulmuştur.

2021 Yılında da mahallelere yapılan hizmetler kesintisiz devam etmektedir. Bu kapsamda 27.058.906,00 TL tutarındaki meblağ parke taşı alımı için ayrılmıştır. YİKOB tarafından ihalesi gerçekleştirilen 159 ayrı mahallede toplam 408.000 m2 parke taşı döşemesi işi 300 günlük sürede gerçekleştirilecektir.

Yine Valiliğimiz tarafından mahallelerimizden gelen talepler doğrultusunda yukarıda bahsedilen ihaleler kapsamına alınmayan mahallelerimize yaklaşık olarak 100.000 m2 parke taşı döşeme işi keşif ve yaklaşım maliyeti hazırlıkları da sürmektedir.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158