Yerel üretici sergisinin tezgâhlarını kış sebzeleri süslüyor

Yerel üretici sergisinin tezgâhlarını kış sebzeleri süslüyor

Kuşadası Belediyesi'nin yerel üretici ile tüketiciyi aracısız buluşturmak amacıyla yaşama geçirdiği Yöresel ve İyi Tarım Ürünleri Sokağı, büyük ilgi görmeye devam ediyor. Kuşadası’nın kırsal mahallelerinde yaşayan üreticilerin iyi tarım uygulamalarıyla elde ettikleri mevsimlik ürünleri satışa sundukları üretici sergisinin tezgâhlarını kış sebze ve meyveleri süslemeye başladı.

Her Perşembe günü Cumhuriyet Mahallesi Burç Sokak’ta kurulan yerel üretici pazarı uygun fiyata doğal ve sağlıklı beslenmek isteyen Kuşadalıların adresi olmayı sürdürüyor. Caferli, Kirazlı, Değirmendere, Yaylaköy, Davutlar, Çınar ve Soğucak mahallelerinde yaşayan yerel üreticilerin iyi tarım uygulamaları ile ürettikleri mevsimlik ürünlerini satışa sunduğu Yöresel ve İyi Tarım Ürünleri Sokağı’nda kadınlar tarafından yapılan gözleme, içli köfte, aşure, keşkek benzeri lezzetler de uygun fiyata satışa sunuluyor.
 
“FİYATLAR ÇOK UYGUN”
Davutlar Mahallesi’nden Yerel Üretici Sokağı’ndan alışveriş yapmaya gelen Nermin Koçak, satışa sunulan ürünlerin diğer pazarlara göre daha uygun fiyatlı olduğunu belirterek, “ Burada kentin merkezinden ve köylerinden doğal ürünler bulunuyor. Üretici pazarını tercih etme sebebim ürünlerin direkt üreticiden gelmesi” dedi.

DOĞAL VE KATKISIZ ÜRÜNLER 
Türkmen Mahallesi’nde oturan Melis Özcan ise ürünlerin doğal olmasından çok memnun olduklarını söyledi. Özcan, “Bu kış kereviz, pırasa, brokoli ve ıspanak gibi ürünler yoğunlukta. Ürünlerin kentin merkez ya da köylerindeki üreticilerden katkısız ve doğal olarak direkt bizlere sunulması bu pazarı tercih etme sebebim. Fiyatlar da oldukça uygun” dedi.

BAŞKAN ÖMER GÜNEL’E TEŞEKKÜR
Üretici pazarında kendi yaptığı börek, sarma gibi ürünleri Kuşadası sakinleriyle buluşturan Süha Demiröz ise Belediye Başkanı Ömer Günel’e teşekkür ederek “ Başkanımız Ömer Günel’e bize bu olanakları sunduğu için teşekkür ederiz. Evimize ve ailemize de bu sayede ek gelir sağlamış oluyoruz. Biz de mutlu oluyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158