YKKED Aydın Şubesi'nin yeni yönetim belirlendi

YKKED Aydın Şubesi'nin yeni yönetim belirlendi

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Aydın Şubesi’nin 9’uncu Olağan Genel Kurulu Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Genel kurulda, “Köy Enstitüleri’nin yaktığı aydınlanma ışığı yanıyor, bundan sonrada yanmaya devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Aydın Şubesi’nin önceki başkanlarından Çetin Ardıç’ın Divan başkanlığını yaptığı kongrede konuşan YKKED Aydın Şubesi Başkanı Remzi Çomakcı, “Kapatılmasının üzerinden uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen, kapatılmasının ne denli büyük bir yanılgı ve hata olduğu gerçeğini, her geçen yılda bir kat daha artarak yokluğunu hissettiğimiz Köy Enstitüleri’nin yaktığı aydınlanma ışığı yanıyor, bundan sonrada yanmaya devam edecektir” dedi.

YENİ YÖNETİM
YKKED Genel Başkanı Prof. Dr. Ethem DUYGULU, Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Münir ALİKOÇ, Eğitim-İş Aydın Şubesi Başkanı Şaban ÖZDEMİR, Genel Sağlık-İş Aydın İl Temsilcisi Mehtap BORUCU, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Aydın Başkanı Keriman YILMAZ, AYCEP Aydın İl Başkanı Mehmet VERGİLİ, Alevi Kültür Derneği Başkanı Kenan TURAN, 7 Eylül Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa YILMAZ, Kadın Efeler Derneği Başkanı Gülsevil ERGÜNOĞLU ve Aydın Sanat Eğitim Merkezi (ASEM) adına Serkan FIRTINA'nın konuk olarak katıldığı genel kurulda; gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından yapılan seçimlerde Huriye Aysen Erkoyun, Vicdan Değirmenci, Ali Avşar, Metin Devrim, Hadi Olcay Taşlı, Mehmet İnam ve Remzi Çomakcı şube yönetim kurulu üyeliklerine seçildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2023, 23:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yahya Özen
Yahya Özen - 3 hafta Önce

Şehir dışında olduğumdan toplantıya katılamadım. Aydınlanmanın öncüsü Köy Enstitülerinin temsilcisi Arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum.

liste
SIRADAKİ HABER

banner158