60-65 yaş için aşılama başlıyor

60-65 yaş için aşılama başlıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından sosyal medya hesabından açıklama paylaştı. Tedbirlere ve kurallara uyulması çağrısını bir kez daha yineleyen Koca, son 15 günde çoğu ilde vaka artışı görüldüğüne değindi. Koca, BioNTech aşısının ilk 5800 dozunun Türkiye'ye ulaştığını duyururken, 60-65 yaş grubundaki vatandaşların aşılama sürecinin gelecek hafta başlayacağını ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 60-65 yaş grubunun aşı takvimi ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Bildiğiniz gibi, 65 yaş üstü büyüklerimizin, sağlık çalışanlarının aşıları tamamlandı. Gelecek haftadan itibaren bir alt grubun, yani 60-65 yaş grubunun aşılarına başlanacak. Yaşınız 60-65 arasındaysa lütfen telefon mesajlarınızı dikkatle takip edin.”

Bakan Koca; açıklamasının son bölümünde; “Bildiğiniz gibi, virüsün bazı şekilleri ortaya çıktı. Bu duruma mutasyon diyoruz. Mutant virüsler, daha zayıf fakat daha kolay bulaşıyorlar. Böylece vakalar da yaygınlaşıyor. Endişe verebilecek yayılmanın önünü kesecek olan tedbirdir. Virüs, eski virüs değil, mutasyona uğradı diyerek, asla işi hafife almayın. Mutantı da olsa, Koronavirüs tehlikeli bir virüstür” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158