65 yaş üstü vatandaşa su desteği

65 yaş üstü vatandaşa su desteği

Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Elektronik Kartlı Sayaçlı sisteme dahil olan 65 yaş üstü su abonelerine 50 metreküp içme suyu yüklemesi yaptı. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Bu zor günlerde özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza hizmetlerimizle destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Coronavirüs salgınına karşı risk grubunda olduğu için evden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızı Aydın Büyükşehir Belediyesi yalnız bırakmıyor. ASKİ tarafından hayata geçirilen uygulamayla Elektronik Kartlı Sayaçlı (EKS) sisteme dahil olan 65 yaş üstü su abonelerine 50 metreküp içme suyu yüklemesi yapıldı. Belediye bu uygulamayla vatandaşların kartlarına uzun süre kullanabilecekleri miktarda yükleme yapmış oldu.

ÇERÇİOĞLU: 7 GÜN 24 SAAT HİZMET VERİYORUZ
Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Sokağa çıkma yasağının ilk gününden itibaren yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçtik. Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımız risk grubunda ve sağlıklarını korumak için evde kalmaları çok önemli. Genç kadrolarımızla onlara 7 gün 24 saat hizmet veriyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak onları hiç yalnız bırakmayacağız. Gerektiği takdirde ilave tedbirler de alacağız. Her türlü ihtiyaçlarını 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri 444 40 09 numaralı Hızlı Çözüm Merkezi’ne iletmeleri yeterli, biz derhal yerine getireceğiz” dedi. Başkan Çerçioğlu ayrıca Aydın’da hiçbir abonenin bu süreçte suyunun kesilmeyeceğini hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 12:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aziz kuyucu
Aziz kuyucu - 2 yıl Önce

Cok iyi beyendik teşekür ederiz

İLyas demen
İLyas demen - 2 yıl Önce

hak hukuk adalet felsefesini benimsemiş bir ulu çınar olan chp nin başkanları adaletli olmalı peki eks li olmayan aboneler ne olacak o abonelerde 65 yaş yokmu peki işsiz kalan gariban aboneler ne olacak eks li 65 yaş abonelerin yüzde yetmişi varlıklı kesim efeden yardım gine varlıklı yandaşa ***kul-İlyas

Ali riza
Ali riza - 11 ay Önce

Kusadasinda da bu uygulama varmı faydalanmak için ne yapmalıyız

İLYAS  DEMEN
İLYAS DEMEN - 11 ay Önce

BİZE NEDEN YOK

liste
SIRADAKİ HABER

banner158