89 yıl önceki coşkuyla

89 yıl önceki coşkuyla

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 89. Yılı Hükümet Konağı ve Tren Garı’nda gerçekleşen törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet’in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Şubat 1931 yılında Aydın’a gelişinin yıl dönümü kutlamaları Aydın Valiliği önünde gerçekleştiren çelenk koyma töreniyle başladı. Törende Aydın Valiliği, Aydın Garnizon Komutanlığı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi çelenkleri Atatürk büstüne yerleştirildi. Törene Vali Yavuz Selim Köşger, Aydın Garnizon Komutanı Per. Albay Durmuş İlhan Başer, Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Evrim Karakoz, Kamu Kurumları İl Müdürleri, Siyasi Parti temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı. Valilik önündeki törenin tamamlanmasıyla, öğrencilerle birlikte kortej halinde Tren Garı’na geçildi.

Temsili ziyaret gerçekleşti
Tren Garı’nda Atatürk’ü temsili karşılama törenine Aydın Vali Yardımcısı Yücel Gemici, Aydın Vali Yardımcısı Yücel Gemici, Aydın Garnizon Komutanı ve ASAL Bölge Başkanı Albay Durmuş İlhan Başer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karagöz, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a ayak basışının 89 yıl dönümü için bayrak ve çiçeklerle süslenerek İzmir’den yola çıkarılan tren, Aydın Tren Garı’na siren çalarak yanaştı. Trenden temsili olarak inen öğrenciler Vali Yardımcısı Yücel Gemici’ye bayrak ve çiçek takdim etti.

“Türk Milleti kahraman bir millettir”
Tören sırasında açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Yücel Gemici, Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 89. Yılını coşkuyla kutladıklarını dile getirdi. Gemici, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla anıyoruz. Türk milleti Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerinden birini kazanarak vatan, bayrak ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir. Atatürk düşünce başarıları ve eserleriyle yaşadığı çağı aşan büyük bir liderdir. Aydınlıların Atatürk ve silah arkadaşlarına gösterdiği sevgi ve Milli Mücadeleye gösterdiği destek, onların vatan ve milletine sadakatini ve bağımsız yaşama düşüncesinin bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158