ADÜ dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor

ADÜ dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor

Koronavirüs "covid-19” kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi’nde dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları tüm hızla devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde ADÜ’nün tüm açık ve kapalı alanlarının dezenfekte edildiğini belirten Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “ADÜ ailesini hastalıklara karşı korumak adına Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı nezdinde yapılan açıklamalar neticesinde Üniversitemiz birimlerinde uygulamada birlikteliği sağlayarak, gerekli tedbirleri almaktayız. Arzumuz bu süreci hızlı ve sorunsuz atlatmak.” dedi.

Dezenfektasyon çalışmaları kapsamında tüm imkânların seferber edildiğini ifade eden Rektör Aldemir, “Binalarımızın her katına dezenfektan dispenserleri takıldı. Bina içleri, amfiler, sınıflar, bilgisayar laboratuvarları, araştırma laboratuvarları, koridorlar, kantinler ve tuvaletler dezenfektasyon maddeleri ile temizlendi. Özellikle sınıflarda, koridorlarda ve diğer iç mekânlarda personelimizin, öğrencimizin ve vatandaşların temas edebileceği yüzeyler detaylı olarak temizlenmektedir.” söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER