AK Kadınlar'dan can dostlara yardım

AK Kadınlar'dan can dostlara yardım

AK Parti Aydın Kadın Kolları Üyeleri “Bir Kap Su Bir Kap Mama” kampanyasını başlatarak hayvanlarına su ve mama yardımı yaptı.

AK Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Duygu Göğde, Meşrutiyet Mahallesindeki İsmet Sezgin parkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı arttırmak ve dikkat çekmek amacıyla kampanyayı başlattık” dedi.
“YARATILANI SEV YARADANDAN ÖTÜRÜ”
'Yaratılanı sev yardandan ötürü' düsturuyla vatandaşların yaşamını sürdürmesi gerektiğini vurgulayan Göğde, can dostlara değer verilmesi gerektiğini söyledi.
Sahipsiz hayvanların insanların yardımına ihtiyaç duyduğunu belirten Göğde; “Seslerinin duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler. Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz." ifadelerini kullandı.
Göğde, sözlerine “Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!” çağrısıyla son verdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158